Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7075
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwa koła i moc wyobraźni w niedzielę w BWA

Wtorek, 21 lipca 2015, 8:09
Aktualizacja: 8:11
Autor: Org
Jelenia Góra: Dwa koła i moc wyobraźni w niedzielę w BWA
Fot. BWA
Biuro wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze (ul. Długa 1) organizuje 26 lipca o godz. 16.30 warsztaty artystyczno–rowerowe "Dwa koła i moc wyobraźni". To okazja do pokazania, że rower to nie tylko środek transportu, ale też obiekt, do którego można podejść twórczo i uczynić go jedynym w swoim rodzaju pojazdem – jeszcze bardziej osobistym, "swoim" i oryginalnym.

Uczestnicy warsztatów otrzymają sporą dawkę inspiracji, zobaczą jak rower staje się bohaterem animacji i jak ludzie z innych zakątków świata ozdabiają swoje pojazdy, zamieniając je w naprawdę wyjątkowe wehikuły. Zyskają poczucie, że rower to nie tylko gotowa rzecz ze sklepu, że mogą mieć bezpośredni wpływ na to, jak wygląda.

Poznają też proces projektowania grafik na rowery, od pomysłu do wdrożenia go do produkcji. Sami przekonają się o tym, jak kawałek filcu, wstążki czy sznurka może zamienić się w niepowtarzalną rowerową ozdobę lub zaprojektują własne naklejki na rowery. Przede wszystkim jednak zaprojektują i wykonają własne ozdoby i akcesoria rowerowe. Specjalista oceni stan techniczny ich rowerów i podpowie, co zrobić by był bezpieczniejszy i jazda nim sprawiała większą frajdę.

Zajęcia mają zachęcić do uruchomienia wyobraźni, ale i do rowerowej aktywności. Mają stanowić połączenie tego, co kreatywne z tym, co praktyczne i co ma wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty (nauka klejenia dętek, elementy odblaskowe).

Będzie też niepowtarzalna okazja do zapoznania się z pojazdem, który jest zabytkowy i egzotyczny, a w niektórych częściach świata wciąż pozostaje popularnym środkiem transportu. Nie zabraknie więc też kawałka rowerowej historii oraz innych rowerowych niespodzianek. Mamy nadzieję, że po zakończeniu warsztatów efekty pracy twórczej dzieci można będzie zobaczyć w barwnym korowodzie rowerowym, który okrąży Plac Ratuszowy.

Prowadzenie: Magda Kościańska, dizajnerka, graficzka, rowerzystka
Piotr Węcławski: znawca techniki rowerowej, rowerzysta

Uczestnicy w wieku 13-16 lat (25 lipca), godz. 10.00 - 16.00
Uczestnicy w wieku i 7-12 lat (26 lipca), godz. 10.00 -16.00

Zapisy telefonicznie pod numerem +75 75266669. Nie zapomnijcie zabrać roweru!

Warsztaty finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group