Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13218
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Duży może więcej?

Sobota, 4 maja 2019, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2019, 6:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: Duży może więcej?
Fot. czytelniczka
Na naganne zachowanie niektórych kierowców samochodów o masie powyżej 2,5 tony, którzy parkują w miejscach niedozwolonych wskazuje w mailu do naszej redakcji pani Alicja.
Od jakiegoś czasu obserwuję kierowców busów, którzy nagminnie parkują na chodnikach, choć masa ich pojazdów przekracza 2.5 tony, czego wg. przepisów czynić nie mogą – pisze nasza Czytelniczka. - Następnym problem to parkowanie tak dużymi autami na parkingach, gdzie nie mieszczą się w wyznaczonym miejscu, uszkadzają krawężniki i niszczą zieleń. Często strażnicy miejscy przejeżdżą obok i nie reagują - wytyka.
Problem występuje w Jeleniej Górze, ale także w innych miastach i wynika z ogólnego braku miejsc do parkowania - mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze Jacek Winiarski. - Nasi funkcjonariusze często interweniują w tego typu sytuacjach, oczywiście jeśli w danym momencie nie udają się na inne, pilniejsze wezwanie. W przypadku udowodnienia złamania przepisów kierowcy źle zaparkowanego auta grozi mandat do 500 złotych.
Według przepisów Kodeksu Drogowego dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie większej, niż 2,5 t pod warunkiem, że na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju, szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m i pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni. Dopuszczalne jest także zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi - przypomina Jacek Winiarski.

Twoja reakcja na artykuł?

14
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
21
33%
Nudzi
1
2%
Smuci
18
28%
Złości
10
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
927
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group