Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6761
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Duże pieniądze dla służb granicznych

Sobota, 10 listopada 2018, 6:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2018, 6:56
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Duże pieniądze dla służb granicznych
Fot. Użyczone/ SG
Zakup sześciu samochodów patrolowych, sprzętu radiowego czy szkolenia – to elementy wspólnego projektu polskich i niemieckich służb granicznych. Jego wartość wynosi prawie 680 tys. euro, w tym ponad 600 tys. euro to dofinansowanie z funduszy unijnych. Z tych pieniędzy skorzystają również funkcjonariusze z placówki w Jeleniej Górze.
- Głównym celem projektu jest jeszcze skuteczniejsza walka z przestępczością transgraniczną - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - W projekcie wskazano cztery główne cele: zwiększenie liczby patroli i ich aktywności w strefie granicznej, wzmocnienie zdolności operacyjnych patroli mieszanych, a także wymiana wiedzy i pogłębianie integracji między funkcjonariuszami z obu krajów. Temu będą służyć m.in. wspólne szkolenia czy wymiana funkcjonariuszy między jednostkami obu krajów – dodaje rzecznik Straży Granicznej.

Uroczystość związana z uruchomieniem projektu, mającego wesprzeć finansowo działające na pograniczu wspólne placówki służb granicznych obu krajów, odbyła się w Świecku. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 679 tys. euro.

Twoja reakcja na artykuł?

25
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
6
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group