Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9214
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drzymały i Świętojańska – przetargi do powtórki

Piątek, 27 listopada 2020, 14:16
Aktualizacja: 14:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Drzymały i Świętojańska – przetargi do powtórki
Fot. Przemek Kaczałko
W Urzędzie Miasta Jeleniej Góry doszło do otwarcia ofert, które w ramach postępowania przetargowego wpłynęły na remont ulicy Świętojańskiej oraz dokończenie remontu ulicy Drzymały. W obu zadaniach ceny są wyższe, niż założenia budżetowe stolicy Karkonoszy.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Świętojańskiej (124 metry) wraz z infrastrukturą techniczną na odcinku od skrzyżowania z ulicą Flisaków do skrzyżowania z ulicą Złotniczą oraz przebudowa ulicy Drzymały (161 metrów) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Flisaków do skrzyżowania z ulicą Złotniczą. Zadania podzielono w przetargu na dwie części - pierwsza dotyczyła ul. Świętojańskiej, druga - Drzymały.

Zakres rzeczowy obu zadań obejmuje roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę drogi i chodników, remont kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia ulicznego, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe. Zakończenie inwestycji zaplanowano do 23 lipca 2021 roku.

Na remont ulicy Świętojańskiej miasto chciało przeznaczyć 600 tys. zł, a najtańsza oferta - złożona przez Kółko Rolnicze Siedlęcin - opiewa na kwotę ponad 709 tys. zł. Ofertę odrzucono z uwagi na wyjaśnienia wykonawcy, który stwierdził, że popełnił błąd w wyliczeniu ceny ryczałtowej. Z kolei na przebudowę odcinka ulicy Drzymały zaplanowano 300 tys. zł, a - uwaga - najtańsza z czterech ofert to ponad 1 mln zł, którą złożyło konsorcjum JPRD i COM-D. Przetarg unieważniono.

Przypomnijmy, w tym roku wykonano remont ulicy Drzymały oraz Flisaków, ale zamówienie nie obejmowało wskazanych wyżej odcinków.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
8
29%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
21%
Złości
12
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
514
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group