Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4836
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drzewka wielkanocne w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 kwietnia 2017, 8:21
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
W ramach „Spotkań z Tradycją Wielkanocną” w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty florystyczne dla dzieci „Drzewka wielkanocne”.

Warsztaty miały na celu przybliżyć dzieciom zarówno wiedzę o świątecznych zwyczajach, jak i technikę wykonywania wielkanocnych dekoracji. Uczestnicy warsztatów tworzyli wielkanocne drzewka z tak prostych elementów, jak: doniczka, gąbka florystyczna, styropianowa kula, jajka, kwiatki, wstążki i naturalny mech.
Dzieci mogły użyć siły swej wyobraźni, popuścić wodze fantazji. I tak podstawą drzewka stały się doniczki, w nich znalazła miejsce wyściółka z mchu i gąbka. Styropianowe kule opatulono mchem, by mogła powstać jego korona. Kwiaty, jajeczka, zajączki, wstążki dopełniły całości.

Okazuje się, że świąteczne drzewka nie muszą się kojarzyć z Bożym Narodzeniem, a mogą być kolorowym zwiastunem wiosny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~df 13-04-2017 11:11
Co za brzydkie dekoracje!
~babcia 14-04-2017 7:45
powrót do tradycji polskich wskazany ale i tak dusze artystyczne są.Te delikatne bardzo mi się podobają.Drobna zmiana i ozdoba na cały rok.Inne kompozycje niż pt."
~goscc 14-04-2017 11:23
sliczne dekoracje - przecież to robiły dzieciaczki. W Muflonie zawsze dzieje sie dużo ciekawych rzeczy. Dzieci tam sie nie nudzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group