Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8912
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drużyna Schetyny

Środa, 21 sierpnia 2019, 14:47
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2019, 16:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Drużyna Schetyny
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (21.08) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaprezentowali się kandydaci Platformy Obywatelskiej/ Koalicji Obywatelskiej do polskiego parlamentu. Wśród nich dwie osoby ze stolicy Karkonoszy – Zofia Czernow i Konrad Sikora.

Wśród kandydatów związanych z partią Grzegorza Schetyny, którzy zaprezentowali się w Jeleniej Górze byli: Piotr Borys (nr 1 na liście, polityk PO z Bolesławca, były europoseł, a obecnie radny Sejmiku Dolnośląskiego), Zofia Czernow (nr 2, posłanka PO z Jeleniej Góry), Iwona Krawczyk (posłanka PO z Czadrowa koło Kamiennej Góry), Ewa Drozd (nr 5 na liście, posłanka PO z Głogowa) oraz Konrad Sikora (nr 9 na liście, zastępca prezydenta Jeleniej Góry). Był też kandydat PO do Senatu (Jerzy Pokój), ale o tym więcej w osobnym artykule.

Na naszych listach jest połowa kobiet i połowa mężczyzn, są to niezwykle doświadczeni parlamentarzyści. Będziemy w tej kampanii koncentrować się na bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Jedną z najpoważniejszych spraw jest zdrowie - to, co się teraz dzieje, to katastrofa - mówił Piotr Borys, lider listy PO/ KO w okręgu legnicko-jeleniogórskim. - Nasz pomysł to skrócenie kolejek do 21 dni. Chcemy skutecznie walczyć z rakiem. Chcemy doprowadzić do sytuacji, aby każdy Polak po 50. roku życia miał szansę na darmową profilaktykę - dodał P. Borys, który wspomniał też o 600 zł dla każdego, kto zarabia poniżej 4 tys. zł oraz dokończeniu budowy drogi S3 (do Lubawki).
Wszystkich pozdrawiam. Cieszę się, że jestem w tym zespole. Będziemy zabiegać o państwa głosy, aby zmieniać wspólnie Polskę i nasz region. Potrzeby zmian są bardzo potrzebne i pilne - mówiła Zofia Czernow, która również wspominała o służbie zdrowia (zarówno w kontekście szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, jak i szpitali powiatowych), a także o dostępności do leków.
Nasz region zasługuje, żeby mieć bardzo silnych reprezentantów, którzy się uzupełniają. Każdy z nas ma szczególne kwalifikacje, by móc wpłynąć na jakość życia mieszkańców kraju i regionu. Chciałbym się zająć edukacją oraz sportem - to moje oczko w głowie - mówiła Iwona Krawczyk, która zwraca uwagę na rolę samorządów.
Zaczynaliśmy rano i padało, a Jelenia Góra wita nas pięknym słońcem - zwróciła uwagę na aurę podczas dzisiejszego objazdu okręgu Ewa Drozd, posłanka z Głogowa. - Tworzymy dobry zespół. Wspólnie z Zofią Czernow wywalczyłyśmy wiele fajnych rzeczy związanych z infrastrukturą - połączenia kolejowe i drogowe - dodała piąta na liście PO, która zapewnia też, że jej partia ma pomysły dla seniorów, które podczas kampanii będą przybliżane.
Jako młodszy przedstawiciel na tej liście, dziękuję za szansę dla mnie. To nie zostanie bez echa wśród młodszego elektoratu. To jedne z ważniejszych wyborów po 1989 roku - będą decydowały jak będzie wyglądał kraj i samorząd. Będziemy intensywnie pracować w terenie, bo to dla nas kopalnia wiedzy - dodał Konrad Sikora, przedstawiciel partii Nowoczesna.

Wsparcia kandydatom udzielili też Jerzy Łużniak (obecny prezydent Jeleniej Góry) oraz Marcin Zawiła (poprzednik J. Łużniaka).

Twoja reakcja na artykuł?

14
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
5%
Złości
43
69%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group