Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9412
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drużyna Mikołajek na Wiejskiej

Środa, 5 grudnia 2007, 11:43
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2007, 7:36
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Drużyna Mikołajek na Wiejskiej
Fot. Agnieszka Gierus
Wspólne zabawy, pokaz tańca, konkursy z nagrodami i paczki od Mikołaja. Radosna niespodzianka czekała wczoraj na dzieci ze świetlicy działającej przy Domu Harcerza.

Przygotowała ją Młodzieżowa Grupa Wolontariacka przy Stowarzyszeniu Wspólne Miasto w ramach projektu „Uśmiech Dziecka”, który objął również oddział dziecięcy w jeleniogórskim szpitalu oraz Dom Dziecka „Dąbrówka”. Od września do pierwszych dni grudnia trwała akcja zbierania funduszy.

– Bardzo pomogli nam uczniowie kl. II c z LO nr 1, którzy ofiarowali pieniądze z własnych mikołajek, sponsorzy prywatni, hurtownia zabawek przy ul. Groszowej, Intermarche, kwiaciarnia Esy–Floresy. Chcemy również podziękować grupie teatralnej 106 z II LO, która zajęła się oprawą artystyczną – mówi Adriana Bernady, jedna z wolontariuszek.

– Na akcję przeznaczyliśmy 600 zł, za które kupiliśmy 12 kg cukierków, 40 kg owoców, 50 zabawek do szpitala oraz paczki dla dzieci ze świetlicy – paletki do ping–ponga, czekolady i poczęstunek słodko–owocowy – dodaje Adriana.

Jak mówią wolontariuszki, najważniejsze to dać dzieciom radość. I to nie tylko od święta. Część z nich należy do 24 Drużyny Wędrowniczej „Obieżyświaty” przy SP nr 11 i co tydzień spotyka się dziećmi ze świetlicy. – Prowadzimy różne zabawy, gry, zbiórki metodyką harcerską. Nam sprawia to ogromną radość, a dzieci cieszą się, że mogą doświadczyć czegoś nowego – mówi Kasia Goderska z 24 Drużyny Wędrowniczej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
871
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group