Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8542
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugstop w szkole

Sobota, 27 listopada 2021, 11:29
Autor: 112
Jelenia Góra: Drugstop w szkole
Fot. Archiwum Policji
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyły się działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – mł.asp. Beata Sosulska-Baran przeprowadziła spotkanie z uczniami klas III w ramach projektu „Drugstop” -– transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.
Podczas spotkania z młodzieżą policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała pokaz multimedialny dotyczący szkodliwości zdrowotnych zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej w związku z posiadaniem, produkcją oraz dystrybucją narkotyków.

Ponadto poinformowała o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.: konsekwencji zdrowotnych, mitów i stereotypów, odpowiedzialności karnej i listę instytucji pomocowych.

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest: zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym, podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej, przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group