Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugie spotkanie na warsztatach Nowe Media

Piątek, 24 lutego 2017, 8:00
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2017, 8:30
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Drugie spotkanie na warsztatach Nowe Media
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (23.02), w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się już drugie spotkanie w ramach warsztatów „Nowe Media”. W zajęciach uczestniczyli jeleniogórscy studenci i uczniowie.

Najpierw dr hab. Kamil Kuskowski, dziekan Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, razem ze studentami prezentował swoją uczelnię. - Chcemy zaprezentować profil szkoły, pokazać jak wygląda proces tworzenia Wideo Art-u - mówił Kamil Kuskowski. Potem odbyła się część warsztatowa, gdzie uczestnicy tworzyli własny film. Utworzono dwa zespoły i każdy z uczestników tych zespołów nagrywał swój 15-sekundowy odcinek. Z tych odcinków w każdej grupie powstał film. Następnie filmy, jak i jego 15-sekundowe fragmenty były omawiane przez uczestników warsztatów oraz recenzowane przez Kamila Kuskowskiego.

- Warsztaty poprowadzili studenci, bo uważaliśmy, że ze względu na minimalną różnicę wiekową, łatwiej im będzie współpracować z uczestnikami tych zajęć - tłumaczył Dariusz Fodczuk, asystent Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych.

- Dużo nowych rzeczy możemy tutaj się nauczyć, a także dowiedzieć o szczecińskiej akademii i młodych artystach, którzy tam studiują – podkreślały uczennice jeleniogórskiego Żeroma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group