Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5354
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugi Karkonoski Bal Niepodległości za nami

Wtorek, 18 listopada 2014, 8:56
Aktualizacja: Środa, 19 listopada 2014, 8:27
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Drugi Karkonoski Bal Niepodległości za nami
Fot. Mestra
W ramach obchodów listopadowego święta, w Jeleniej Górze po raz drugi odbył się Karkonoski Bal Niepodległości. W sobotni wieczór (15.11) do Hotelu Mercure przybyli przedstawiciele władz miasta, oświaty, duchowieństwa i liczne grono osób z Jeleniej Góry, Złotoryi czy Lubina.

Formę balu jako sposób uczczenia Narodowego Święta Niepodległości zaproponowało po raz kolejny Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. W tym roku w szczególny sposób przypomniana została 220. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej. Zabawa rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów Niepublicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze oraz tradycyjnym polonezem, do którego zostali zaproszeni wszyscy przybyli. Następnie, po przywitaniu gości przez zarząd stowarzyszenia, wzniesiono okolicznościowy toast i rozpoczęła się zabawa, którą poprowadził zespół Tequila Band.

Pomiędzy tanecznymi partiami, organizatorzy przygotowali aukcję charytatywną, z której dochód został przeznaczony na wsparcie działalności Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. pióro firmy Waterman z limitowanej serii podarowane biskupowi legnickiemu Stefanowi Cichemu przez prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, rzeźbiona szopka autorstwa Piotra Jagielskiego, kolekcjonerskie monety, oryginalne wydawnictwa albumowe i wiele innych. Wszystkie przedmioty znalazły swoich hojnych nabywców. Ci, którym nie poszczęściło się w licytacji, mieli możliwość wsparcia gimnazjum poprzez nabycie okolicznościowych, ręcznie wykonanych bombek.

Zabawa trwała do białego rana, a zadowoleni goście już po zakończeniu balu zapowiadali swój udział w przyszłorocznej imprezie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1201
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group