Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3466
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: DRS: Odpowiedzialny jest J. Łużniak

Środa, 3 października 2018, 7:43
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 12:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: DRS: Odpowiedzialny jest J. Łużniak
Fot. archiwum
Nie milknie sprawa opóźnień w remoncie Teatru Norwida i odpowiedzialności za możliwe straty finansowe dla budżetu miasta. Dolnośląski Ruch Samorządowy przedstawia dokumenty (zarządzenia prezydenta), które wskazują, że Jerzy Łużniak, czyli zastępca Marcina Zawiły jest szefem zespołu odpowiedzialnego za nadzór nad inwestycją teatru.

Linki do wskazanych w oświadczeniu dokumentów:
- bip.jeleniagora.pl/attachments/download/5246
- bip.jeleniagora.pl/attachments/download/12348

Przedstawiamy stanowisko klubu radnych DRS:

W nawiązaniu do konferencji prasowej Szefa sztabu KO w dniu 29 września, chciałbym w tej formie serdecznie, w imieniu Klubu Radnych DRS podziękować, za utwierdzenie nas w przekonaniu, że nasz wniosek skierowany do Prezydenta M. Zawiły o odwołanie swojego zastępcy, był słuszny i merytorycznie uzasadniony. Jednocześnie odpowiedź sztabu KO obnażyła, jak upartyjnienie samorządu wpływa negatywnie na jego funkcjonowanie.

W związku z tym:
1. Informuję szefa sztabu Komitetu Obywatelskiego, że zgodnie z informacją wyświetlaną w BiP obowiązują dwa Zarządzenia Prezydenta Miasta Jeleniej Góry:
- NR 0050.482.2016.VII z dnia 13 stycznia 2016 r. W sprawie powołania Zespołu Sterującego do przygotowania, realizacji i rozliczenia projektu pn. „Przebudowa Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze”….
-NR 0050.1156.2017.VII z dnia 19 września 2017 r. W sprawie powołania Zespołu Sterującego do monitorowania realizacji projektu pn. „Przebudowa Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze”… (które w treści zastępuje wcześniejsze), które jasno określają obowiązki i zadania zespołu w tym m.in.:
- Podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie sprawnej i terminowej realizacji projektu.
- Bieżące monitorowanie realizacji projektu i podejmowanie działań w przypadkach zagrożenia.

2. Przewodniczącym Zespołu w obu zarządzeniach Prezydenta jest Jerzy Łużniak.

3. Zgodnie z §3 wszyscy członkowie Zespołu mieli obowiązek zapoznania się z jego treścią.

4. Powyższe jasno określają, kogo Prezydent Marcin Zawiła upoważnił i komu polecił przeprowadzenia sprawnej i terminowej realizacji projektu.

5. Informuję, Pana K.Sikorę, że w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w koalicji rządzącej znajduje się macierzysta partia członków jego komitetu, Marcina Zawiły i Jerzego Łużniaka, Platforma Obywatelska RP, która posiada w strukturach zarządu UMWD fotel Wicemarszałka.
Z ubolewaniem odnosimy się więc do zarzutów, że to m.in. koledzy partyjni obu panów, mogliby utrudniać realizację tej ważnej dla Jeleniej Góry inwestycji. Jest to dla nas także najlepszy dowód na to, czym może skończyć się upartyjnienie samorządu.

6. Jednocześnie oświadczam, że Marszałek Cezary Przybylski jak i inni członkowie Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego wielokrotnie deklarowali i wykazywali dobrą wolę w działaniach na rzecz Jeleniej Góry, że wystarczy wspomnieć dofinansowanie do zakupu nowych autobusów czy też pozytywne rozpatrzenie wielu innych wniosków o dofinansowanie. Z naszej wiedzy wynika, że problemy związane z przebudową teatru, są spowodowane głównie przez okrojenie zakresu i związane z tym opóźnienia w opracowaniu dokumentacji, problemy z przetargami i nierozpoznanym wcześniej wzrostem kosztów, a więc tematów będących w obszarze działania zespołu powołanego w/w. zarządzeniami.

Z ubolewaniem obserwujemy więc nieudolne próby zrzucania odpowiedzialności z osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy oraz z przykrością patrzymy na kolejną miejską inwestycję, która jak widać przerosła możliwości obecnej władzy w ratuszu. Nie będziemy w tym miejscu przypominać innych „sukcesów” panów Zawiły i Łużniaka jak np. budowa parku wodnego Złotnicza, pałacyku na Zabobrzu, budowa ronda w Goduszynie, rezygnacja z dofinansowania rewitalizacji ulic na osiedlu Elewów-Kadetów, przygotowanie budynków szkół do reformy oświaty, remontu MDK, braku złożenia wniosku o dofinansowanie wymiany pieców w programie KAWKA II, czy też wielu drobnych, jak obiecane rondo na ul. Złotniczej, czy stała iluminacja przydrożnego jelenia.

Twoja reakcja na artykuł?

8
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
14%
Smuci
2
6%
Złości
21
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group