Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 9396
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Drożej do Jakuszyc

Wtorek, 16 marca 2021, 7:00
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Drożej do Jakuszyc
Fot. WAC
To nie jest dobra wiadomość dla turystów, miłośników sportu i innych osób korzystających z możliwości dojazdu koleją do Szklarskiej Poręby – Jakuszyc. Wraz z obowiązującą od wczoraj (5.03) nową taryfą opłat Kolei Dolnośląskich cena biletu do tego miejsca z Jeleniej Góry wzrosła niemal dwukrotnie.

Do tej pory za przejazd z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby - Jakuszyc trzeba była zapłacić 6 złotych. Teraz cena biletu na tej trasie to 11.90 zł. Stało się tak, gdyż przystanki Szklarska Poręba Huta i Szklarska Poręba Jakuszyce zostały wyłączone z promocyjnej oferty „dobry bilet”.

Oferta „dobry bilet” z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Jakuszyc w cenie 5 zł obowiązywała od lutego 2016 r - informuje rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak. - W grudniu 2019 r. cena wzrosła do 6 zł. Przez ostatnie pięć lat koszty eksploatacyjne związane z obsługą linii rosły. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że odcinek pomiędzy Szklarską Porębą Górną, a Szklarską Porębą Jakuszycami obsługują České Dráhy. Przychody z biletów na tej trasie pokrywają niestety zaledwie 30 procent kosztów, jakie ponoszą Koleje Dolnośląskie, przez co to górskie połączenie było nierentowne. Mając na względzie turystyczną rangę tej trasy, będącej częścią malowniczo położonej Kolei Izerskiej, utrzymanie połączenia wydaje się być priorytetowe. Niestety, jest także obarczone koniecznością wzrostu cen biletów.

Twoja reakcja na artykuł?

17
11%
Cieszy
16
11%
Hahaha
3
2%
Nudzi
66
43%
Smuci
35
23%
Złości
15
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (97)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
524
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group