Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5915
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drogowe wykopki do lata, a nawet dłużej

Wiadomości: REGION
Środa, 22 kwietnia 2009, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Ania
Fot. Ania
Na trasie Mysłakowice – Kowary prowadzone są prace budowlane związane ze skanalizowanie gmin, dlatego też osoby które wybierają się w tamtym kierunku powinny liczyć się ze znacznymi utrudnieniami drogowymi.

Pierwszego postoju możemy spodziewać się już na końcu Mysłakowic , gdzie ulica jest rozkopana, a robotnicy cały czas pracują. Ruch w tej okolicy jest dość spory, co dodatkowo potęguje zdenerwowanie wielu kierowców, zwłaszcza tych, którzy się spieszą.

Prace w Kostrzycy mogą potrwać nawet do końca czerwca, dlatego też kierowcy, którzy wybierają się do Kamiennej Góry lub Wałbrzycha muszą liczyć się z tym, że na trasie napotkają na utrudnienia. Wydawać by się mogło, że ponad dwa miesiące na tak krótki odcinek drogi to bardzo dużo czasu, ale ze względu na głębokie wykopy nie da się nic przyspieszyć.

Wyjątkową cierpliwością muszą się wykazać również kowarzanie, bo dotarcie do niemalże każdego zakątka ich miejscowości wiąże się z licznymi przeszkodami. Roboty budowlane związane z kanalizacją dają się we znaki kierowcom, jak i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego od dłuższego czasu. – W mieście panuje straszny bałagan. Mamy już dosyć ciągle brudnych ulic i samochodów. Trzeba coś z tym w końcu zrobić. – mówi Marek Mikrut, radny powiatu jeleniogórskiego i mieszkaniec Kowar.

Niestety prace budowlane w mieście nad Jedlicą mogą potrwać jeszcze rok. Co prawda niektóre roboty zakończą się już wkrótce, jak odcinek przy wjeździe do Kowar, który zresztą rozkopano kolejny raz, ale niewykluczone, że robotnicy nie rozpoczną pracy w innych miejscach. – Codziennie jesteśmy zaskakiwani nowymi utrudnieniami drogowymi, ale jakoś trzeba sobie radzić – mówi Pani Małgorzata z Kowar.

Mieszkańcy mogą liczyć jednak na to, że po zakończeniu wszelkich prac w ich miejscowości zapanuje spokój, a ulice będą czyste. Być może właśnie dlatego cierpliwie znoszą wszelkie utrudnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~em 22-04-2009 10:38
Jeśli to ta sama ekipa co robiła przyłącze w Maciejowej w zeszłym roku to szczerze współczuję mieszkańcom. TRAGEDIA !!!!!
~emigrant 22-04-2009 13:56
Nie do pomyslenia,zaden z pracownikow nie ma kasku a na 8 zdjeciu przy takiej pozie; Boss; wysyla do domu bo to jest PRACA
piipi 22-04-2009 15:38
..*ladne zdjecia !.Mezczyzni ..sa przy pracy,a co oznacza zdj.nr.8...?. ~Jest to prezentacja,czy tez odpoczynek ?.
piipi 22-04-2009 15:41
..do - [~Emigrant]..w kasku mezczyzna wyglada nie ciekawie !. ~Reporterka Anna..tam byla,a to juz wiadomo !.
~xxx 22-04-2009 20:40
apel do polici w kostrzycy koparkami kopia pijani opreratorzy sasiadowi rozwlili nowa siatke to jakas paranoja
~on 22-04-2009 22:32
jaka placa taka praca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group