Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6735
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drogowcy uszkodzili gazociąg

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 8 maja 2009, 16:53
Aktualizacja: 16:54
Autor: Mar
Fot. Mar
W Szklarskiej Porębie Górnej, podczas prac drogowych przy montowaniu bariery drogowej na krajowej „3” maszyna do wiercenia otworów w ziemi przebiła gazociąg. Ulatniający się pod cisnieniem gaz spowodował alarm i ewakuację 15 mieszkańców budynku przy ulicy Jeleniogórskiej.

Droga była zablokowana do momentu, gdy gazownicy odcięli zawory z dwóch stron gazociągu a ciśnienie w rurze spadło do minimum. Trwało to wiele minut. W tej chwili ruch odbywa się wahadłowo, a pracownicy gazowni naprawiają uszkodzenie.
- W całym mieście trwają roboty ziemne i takich uszkodzeń gazociągu mieliśmy w ubiegłym roku kilka – wyjaśniał Stanisław Włodarczyk z zarządzania kryzysowego – w tym roku po raz pierwszy raz się zdarzyło. Na szczęście wieje wiatr i rozwiewa ulatniający się gaz w kierunku lasu i zmniejsza ryzyko.

To miejsce nie ma szczęścia, bo barierka chroniąca przez zjechaniem do rzeki zakładana jest w miejscu w którym minionej zimy z powodu oblodzenia pobocza do koryta rzeki spadła kierująca samochodem osobowym mieszkanka Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~zły!! 8-05-2009 17:41
no co!?? nie widzieli rury bo zakopana była!!!! boże paranoja!!!!!!!!!!! nikt tam planów nie posiada???????? polska................................................................ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~woj,pol 8-05-2009 17:43
A co planow nie mieli,FACHOWCY
~ 8-05-2009 18:19
a chwile wcześniej chłopaki z gazowni cieszyli się że jadą do domu a tu awaria mają pecha
~xxx 8-05-2009 19:11
jak nie spsuja ulicy to chociaz gazociag spiernicza ot fachowcy buahaha
~wie39 8-05-2009 19:59
jak od indywidualnych inwestorów to żeby zrobić byle co a już mapy geodezyjnej wymagają a sami w dupie mają żeby nanieść na mapę nowe inwestycje
~ZABOBRZANIN 8-05-2009 20:03
W terenie takim jak Szklarska zapraszam wszystkich madrujacych się do narysowania rurociągu - nitki gdzie grubość ołowka może siegać do pół metra w zależności od skali oraz naniesienia innych mediów... Czy choć mieliście kiedys plany w ręku ? Nie wycinanki z książeczek poczytaj mi MAMO z kreskami cięcia nożyczkami !
rymcycymcy 8-05-2009 20:57
To mógł być odwet drogowców za to, że gazownicy psują drogi ! :)
piipi 8-05-2009 21:00
..ten Pan mezczyzna ma chyba problemy ze wzrokiem !!. ~POLECAM ..tutaj PANIA okulistke !.~PA.*piipi.
~pffff 8-05-2009 21:14
Kolega z Zabobrza o CAD słyszał, czy dalej w latach 1960-tych siedzi?
~muminek1 8-05-2009 21:38
oj czepiacie się był piątek szybko szybko!!!!! bo weekend
~pffff- ie ! 8-05-2009 21:41
Ten się nie myli co nic nie robi ! Nie którzy to nawet nie są wstanie znaleść przewodu w scianie 2 cm pod tynkiem. Mylić się jest żeczą ludzka ! a i CADy pokazuja gdzie w górzystym terenie można kopac i gdzie rury układać w skałach tak samo jak i w ruchomym gruncie gdzie napiera droga i wypycha to co zakopane w ziemi ! Co do centymetra ! Widac że teroria przerasta ! Bo z praktyką troszkę na bakier.
~ 8-05-2009 23:47
Szanowny Panie Zabobrzaninie, Jeśli tak wyglądają plany to znaczy, że są bezużyteczne i trzeba wykonać nowe. Jaką wartość mają plany, gdzie dokładność jest znacząco mniejsza niż szerokość kluczowych obiektów na tych planach???
~ 9-05-2009 7:40
Na planach jest pokazane gdzie leży lecz w cm nie jest podane jak głęboko, równo itp. Tym bardziej w takim terenie górzystym. To nie raz jest teoria, a papier wszystko przyjmie tak jak dokładne przyżądy pomiarowe które sporządzały mapy XX lat temu. Jeżeli ktoś jest w stanie to bardzo bym prosił tych wszystkich magików znawców aby wskazali gdzie można coś wiercić na ulicy 1-go Maja w JG z planami dokładnymi do 5cm-10cm gdyż nie raz i nikt nie był wstanie i nie będzie tego określic. Gadac o abstrakcjach jest wielu, tak jak i samowolek nigdy nie zinwentaryzowanych mediów jest masa i masakra, jak i zaszłości nie odkopywanych paredziesiąd lat ! tak jak ktoś, gdzieś kopał coś kiedyś coś znalazł w ziemi przesunoł, przełożył troszke pod troszke nad bo przeszkadzało nastepnie polecial i szybciutko naniósł swoją inwencje twórczą na mapy ? TAK ? No to powodzenia życze tym wszystkim co widzieli takie sytuacje z opowieści i obrazków, a na pewno nie byli w takich sytuacjach na LIVE. Można rozmawiac o czymś jak się zna... nie aby klikac i zostawic ślad jakim mądry i wyuczony teoretycznie i książkowo wręcz perfekcyjnie.
~popo 9-05-2009 7:51
To właśnie Polska jest robota ogłasza się przetarg kumpel urzędasa zakłada na szybko firmę bo jest interes do zrobienia zatrudnia laików bierze maszyny z wypożyczalni albo zatrudnia podwykonawcę i jazda koszty nie grają roli bo kosztorysy budowlane są tak elastyczne jak guma od majtek wygrywa niby najtańsza firma a potem okazuje się że trzy razy droższa ,robota odwalona firma do likwidacji i kolejny biznes po Polsku zrobiony
Cień 9-05-2009 15:59
Drogowcy tak się znają na planach, jak na remontowaniu dróg. Są żałosnymi głąbami, nic nie potrafią zrobić, tylko popsuć i nic więcej.
~ago 10-05-2009 10:54
A w jakimś wydziale Urzędu Miasta nie ma żadnych planów (może w geodezji)? A może Zakład Gazowniczy wie gdzie ma gazociąg? Czy też nie wie? Żadne mapki nie zostały po tych, którzy kładli tam te rury? Jeśli to jest w Archiwum Państwowym to trzeba tam się udać. Ale to powinno być w UM. No i ktoś pilotował kiedyś tamte roboty (inspektor nadzoru) ... Nie można dowiedzieć się kto to? Może pamięta gdzie nie wiercić, bo tam są media...
~gaz 11-05-2009 23:25
Wykonawca nie miał zadnych mapek ani uzgodnień, prace wykonywali młodzi chłopcy, którzy wykonywali zadania jakie im zlecił szef, chyba zresztą mało odpowiedzialny, a co redakcji to nie maszyna do wiercenia, a do wbijania słupków.
~ago 12-05-2009 18:05
To wykonawca jest w takim razie bardzo nieodpowiedzialny, jeśli zabierał się do tego bez zapoznania się z mapami, które zawierałyby informacje o mediach na tej remontowanej drodze. A jak się nazywa maszyna do wbijania słupków?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group