Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 7609
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Drogo za drugi etap

Czwartek, 7 kwietnia 2022, 5:53
Autor: WAC
Mysłakowice: Drogo za drugi etap
Fot. UM Mysłakowice
Urząd Gminy w Mysłakowicach unieważnił przetarg na wykonawcę drugiego etapu budowy nowej szkoły podstawowej w Mysłakowicach.

W postępowaniu prowadzonym przez magistrat wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę Pre - Fabrykat z Miłkowa, która jest także wykonawcą trwającego właśnie pierwszego etapu inwestycji. Swoją pracę wyceniła ona na 21 milionów 586 tysięcy złotych. Tymczasem samorząd gminy planował wydać na to zadanie 12 milionów 750 tysięcy złotych.

Obserwując co dzieje się na rynku usług budowlanych byliśmy przygotowani, że oferty wykonawców mogą być wyższe niż kwota, którą zamierzamy przeznaczyć na inwestycję – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Jednak w tym przypadku rozdźwięk ten jest zbyt duży i byliśmy zmuszeni unieważnić postępowanie. Jako, że większość środków na realizację tego zadania pochodzi z rządowego programu „Polski Ład” to jesteśmy zobligowani dość sztywnymi terminami. Dlatego lada dzień będziemy ogłaszać kolejne postępowanie, być może z nieco zmienionym zakresem prac

Przypomnijmy. W zakres prac objętych unieważnionym przetargiem wchodziło: wykonanie nowej hali sportowej wraz z zespołem boisk zewnętrznych. Wybrana firma będzie zobowiązana między innymi do: wybudowania boisk do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki wraz z trybunami, ogrodzeniem, piłkochwytami, instalacją drenarską, wykonania miasteczka ruchu drogowego, utwardzenia terenu dla parkingu rowerowego wraz ze stojakami na rowery i zadaszeniem, wykonania chodników w strefie boisk i placów zabaw, wykonania siłowni zewnętrznej wraz z urządzeniami do ćwiczeń, wykonania utwardzeń elastycznych placów zabaw wraz z urządzeniami zabawowymi, montażu opraw oświetleniowych zewnętrznych wraz ze słupami na terenie szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

1
2%
Cieszy
21
47%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
10
22%
Złości
10
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
94
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group