Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7183
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Droga do kościoła była wyboista, będzie prosta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 listopada 2008, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
Fot. Angela
Już niebawem zakończą się prace przebudowy chodnika przy ulicy Sygietyńskiego na Zabobrzu nieopodal kościoła św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. Do świątyni będzie można dotrzeć wygodniej. Powstały schody, podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz nowe chodniki z miejscami parkingowymi.

Trakt zmieniał się na oczach mieszkańców Zabobrza w ciągu ostatnich tygodni. Teraz można już podziwiać efekt końcowy tych prac. Tuż przy wejściu do świątyni wybudowano podjazd ze specjalnymi poręczami dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pozostali wierni mogą korzystać natomiast z nowo wybudowanych betonowych schodów. Nowa kostka pojawi się na miejscach parkingowych, gdzie wydzielone zostały również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

– Dostawaliśmy sygnały od mieszkańców, że zrobienie tego podejścia jest tam bardzo potrzebne. Wcześniej wierni chodzili po zwykłych płytach betonowych, które nie do końca były bezpieczne, dlatego urząd miasta podjął decyzję o wsparciu kościoła przy jego rozbudowie i wybudowaniu podejścia – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Prace miały się już zakończyć, ale nie obyło się bez niespodzianek. Obecnie robotnicy wymieniają wadliwą kostkę brukową, która została położona na części remontowanej powierzchni.
Przebudowa chodnika i budowa podjazdu kosztowały 91 tysięcy złotych. W przyszłym roku zarząd dróg i mostów chciałby pozyskać pieniądze na remont ulicy Sygietyńskiego, która obecnie pozostawia wiele do życzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jelonek 6-11-2008 11:15
Może w przyszłym roku zarząd dróg i mostów zamiast pozyskać pieniądze na remont ulicy Sygietyńskiego w końcu pozyska pieniądze na remont ulicy Drzymały i osiedla robotniczego bo chyba nie ma bardziej zaniedbanych ulic w centrum miasta. A może trzeba wybudować tam kościół i wtedy znajdą się pieniądze na chodniki i nową nawierzchnię, bo chyba na sygietyńskiego nie wychodzi kostka spod asfaltu!!!
~xxx 6-11-2008 13:44
oczywiście czarni mają zrobiony chodniczek a inne ulice co tam niech się sypią niech zarząd dróg od razu wyremontuje wszystkie chodniki przed kościołami,bo się inni księżulkowie zdenerwują.Niedobrze sie robi czytając takie wiadomości.A co do redakcji to też zalecam trochę powściągliwości,bo nazywanie tego betonowego koszmarku "świątynią" jest lekką przesadą wystarczy słowo kościół
~Sabath 6-11-2008 22:57
nóżki się już nie wykrzywią mam nadzieję
~? 7-11-2008 5:36

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group