Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2274
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Droga do kościoła była wyboista, będzie prosta

Czwartek, 6 listopada 2008, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Droga do kościoła była wyboista, będzie prosta
Fot. Angela
Już niebawem zakończą się prace przebudowy chodnika przy ulicy Sygietyńskiego na Zabobrzu nieopodal kościoła św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. Do świątyni będzie można dotrzeć wygodniej. Powstały schody, podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz nowe chodniki z miejscami parkingowymi.

Trakt zmieniał się na oczach mieszkańców Zabobrza w ciągu ostatnich tygodni. Teraz można już podziwiać efekt końcowy tych prac. Tuż przy wejściu do świątyni wybudowano podjazd ze specjalnymi poręczami dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pozostali wierni mogą korzystać natomiast z nowo wybudowanych betonowych schodów. Nowa kostka pojawi się na miejscach parkingowych, gdzie wydzielone zostały również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

– Dostawaliśmy sygnały od mieszkańców, że zrobienie tego podejścia jest tam bardzo potrzebne. Wcześniej wierni chodzili po zwykłych płytach betonowych, które nie do końca były bezpieczne, dlatego urząd miasta podjął decyzję o wsparciu kościoła przy jego rozbudowie i wybudowaniu podejścia – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Prace miały się już zakończyć, ale nie obyło się bez niespodzianek. Obecnie robotnicy wymieniają wadliwą kostkę brukową, która została położona na części remontowanej powierzchni.
Przebudowa chodnika i budowa podjazdu kosztowały 91 tysięcy złotych. W przyszłym roku zarząd dróg i mostów chciałby pozyskać pieniądze na remont ulicy Sygietyńskiego, która obecnie pozostawia wiele do życzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group