Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2422
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Drezno w obiektywie Grzegorza Schmidta pokazano w Kowarach

Środa, 6 lutego 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:11
Autor: Mea
Region: Drezno w obiektywie Grzegorza Schmidta pokazano w Kowarach
Fot. Zbigniew Piepiora
W Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach odbyło się prezentacja wystawy „Drezno – stolica Saksonii w fotografii Grzegorza Schmidta”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kowar, Miejski Ośrodek Kultury oraz „Gościniec na Starówce” w Kowarach.

Spotkanie rozpoczął koncert muzyków: Ewy Antosik, Anny i Ludwika Szulia. Potem Grzegorz Schmidt (nauczyciele języka angielskiego i historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, przewodnik sudecki, pilot wycieczek zagranicznych) przedstawił prezentację multimedialną o stolicy Saksonii.

- Autor pokazał nam nie tylko najbardziej znane miejsca w Dreźnie, ale także mniej znane, m.in. dawną fabrykę tytoniu Yanidze, Nowe Miasto z kościołem Trzech Króli oraz najpiękniejszy sklep nabiałowy na świecie Molkerei Pfund. Opowiedział m.in. o jej najważniejszych władcach z Augustem II na czele, który był również królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przypomniał historię kochanek króla, skupiając się na losach hrabiny Cosel, znanej m.in. z powieści Ignacego Kraszewskiego oraz filmów Jerzego Antczaka – powiedział Zbigniew Piepiora.

Imprezę zakończył pokaz filmu o Dreźnie i degustacja pysznej kartoflanki po sasku przygotowanej przez Danutę Piepiorę z „Gościńca na Starówce”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group