Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6925
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Drezno na fotografii w Kowarach

Środa, 30 stycznia 2013, 7:58
Aktualizacja: 11:37
Autor: Mea
Region: Drezno na fotografii w Kowarach
Fot. Archiwum Organizatora
Otwarcie wystawy „Drezno – stolica Saksonii w fotografii Grzegorza Schmidta” oraz koncert z utworami włoskich klasyków, odbędą się 2 lutego o godz. 18.00 w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach. Imprezę organizują: Stowarzyszenie Miłośników Kowar, Miejski Ośrodek Kultury oraz „Gościniec na Starówce w Kowarach”. Wstęp jest wolny.

Grzegorz Schmidt jest nauczycielem angielskiego i historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach oraz aktywnym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Podczas wakacji pracuje jako przewodnik sudecki i pilot wycieczek zagranicznych. Interesuje się historią i geografią, szczególnie naszej części Europy. Na różnych wycieczkach lubi robić zdjęcia. Jak sam o sobie mówi, aktualnie jest szczęśliwym ojcem i pomaga żonie wychowywać dzieci.

Podczas wernisażu będzie można obejrzeć prezentację multimedialną o Dreźnie. Przedstawione zostaną zdjęcia najważniejszych zabytków - Frauenkirche, katedry, pałacu Zwinger, tarasów Brühla i innych obiektów Starego Miasta. Pojawią się również fotografie mniej znanych miejsc, jak najpiękniejszy sklep nabiałowy na świecie Molkerei Pfund, dawna fabryka tytoniu Yanidze oraz Nowe Miasto z kościołem Trzech Króli. Będzie można usłyszeć opowieść o najważniejszych władcach Saksonii z Augustem II na czele i jego kochankach.

Na wystawie nie zabraknie muzycznego akcentu, bowiem muzycy: Ewa Antosik, Anna i Ludwik Szulia zaprezentują utwory włoskich klasyków, takich jak Vivaldi, którego muzyka również zachwycała Augustów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group