Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7530
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drezdeńczyk w jeleniogórskich autobusach

Środa, 1 marca 2017, 8:21
Aktualizacja: Czwartek, 2 marca 2017, 7:36
Autor: ZR/MZK
Jelenia Góra: Drezdeńczyk w jeleniogórskich autobusach
Fot. Użyczone/MZK
Przyjechał do Jeleniej Góry, by zobaczyć autobusy MZK, bo jest fanem komunikacji. Wcześniej był między innymi na Węgrzech, na Słowacji, na Ukrainie, Litwie, w Rosji i w Czechach. Nazywa się Till Menzer, mieszka w Dreźnie, ma 16 lat i jest uczniem 10 klasy gimnazjum.

- Moim hobby jest fotografowanie transportu publicznego: tramwajów, autobusów, trolejbusów oraz pociągów - mówi. - Interesują mnie przede wszystkim państwa Europy Środkowej i Wschodniej. Uważam, że są najpiękniejsze na naszym kontynencie, a mieszkający w nich ludzie chętnie pomagają turystom. Poza tym można zobaczyć w nich takie autobusy czy tramwaje, które od dawna nie jeżdżą już po ulicach niemieckich miast.

Till w Polsce był już siedem razy, zawsze przyjeżdżał do nas koleją. Odwiedził Bielsko-Białą i Częstochowę, ponieważ w obu tych miastach kursują jeszcze Ikarusy 280 (w Jeleniej Górze ostatni wyszedł z eksploatacji w roku 2009). Do Legnicy pojechał, by przejechać się Neoplanem. W Jeleniej Górze był już trzykrotnie: oglądał Solarisy, Jelcze i Volvo.

- Widziałem też MAN-a SG 292 nr boczny 770 na linii nr 6, ale, niestety, bardzo krótko. Muszę więc obejrzeć go raz jeszcze. Jeździ po waszym mieście od 1988r. Nie jest jednak najstarszym eksploatowanym autobusem w Polsce. Najstarszy kursuje w Częstochowie - od 1982r. To Ikarus 280. MAN SG 292 ciekawi mnie, gdyż jest to dziś bardzo rzadko spotykany już model - mówił. Till obejrzał także MAN-a 232, którym przejechał się z Wojanowa do Goduszyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
974
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group