Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4461
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Draexlmaier czyli wielka niewiadoma

Czwartek, 6 maja 2010, 7:47
Aktualizacja: Piątek, 7 maja 2010, 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Draexlmaier czyli wielka niewiadoma
Fot. K. Piotrowski
Za dwa tygodnie pojawi się oficjalne stanowisko firmy DSE Draexlmaier sp. z o.o. Systemy Elektryczne co do dalszych losów spółki oraz jej pracowników. Firma od lutego 2009 roku rozpoczęła przenoszenie swojej produkcji do Tunezji. Nie przedłuża też umów obecnym pracownikom.

Zakład SE Draexlmaier Sp. z o.o. Systemy Elektryczne, który mieści się przy ulicy Spółdzielczej, w Jeleniej Górze funkcjonuje od 2000 roku. Obecnie zatrudnionych jest tam około 500 pracowników.

Firma produkuje wiązki elektryczne. Wszystko wskazuje jednak na to, że jej koniec jest bliski. Jej całkowite przeniesienie do Tunezji planowane jest bowiem na końcówkę 2010 roku. Jaki los czeka jej pracowników po tym okresie? Tego jeszcze nie wiadomo.

– O przenoszeniu spółki do Tunezji mówiliśmy już od lutego 2009 roku. Obecnie nie możemy jednak nic powiedzieć na temat dalszej polityki spółki. Żadna ostateczna i oficjalna decyzja jeszcze w tej sprawie nie zapadła. Za około dwa tygodnie czyli w okolicach 17 – 18 maja br. podamy oficjalny komunikat, zarówno mediom, jak i pracownikom. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szansach dla spółki i pracowników, lub ich braku. Czekamy na odgórne plany strategiczne spółki oraz informacje o wielkości zamówień od naszych odbiorców, czyli producentów samochodów – mówi Sabina Moryc, dyrektor ds handlowo-administracyjnych Dse Draexlmaier w Jeleniej Górze.

Dyrektor Sabina Moryc podkreśla jednak, że od 2000 roku swoją działalność rozpoczęła spółka siostrzana mieszcząca się w tej samej lokalizacji DWS Draexlmaier, która zajmuje się montażem tapicerki drzwiowej.
– Zatrudnia ona około 400 osób, a wielu jej pracowników przeszło właśnie z DSE Draexlmaier. Jak widać, przechodzimy zmiany organizacyjne – mówi Sabina Moryc. – Przez trzy ostatnie lata DWS Draexlmaier rozwija się i zaczęła zastępować miejsce spółki DSE Draexlmaier.

Nie wykluczone więc, że część pracowników Dse Draexlmaier zostanie przeniesione na montaż tapicerek drzwiowych. Pracownicy muszą się jednak liczyć z likwidacją części stanowisk ich pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (125)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
635
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group