Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8375
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dowodowe ułatwienie

Czwartek, 23 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 24 sierpnia 2007, 8:30
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Dowodowe ułatwienie
Fot. Archiwum
Przedłużony czas pracy urzędu i możliwość zarejestrowania się telefonicznie.

Jeleniogórski magistrat poszedł na rękę tym mieszkańcom, którzy jeszcze nie wyrobili nowych dowodów osobistych i muszą stać w kolejce w wydziale spraw obywatelskich.

Od poniedziałku, 27 sierpnia, urząd będzie pracował dłużej. – Wnioski o wydanie nowego dowodu osobistego można składać w poniedziałek od 8 do 18 a od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 18 w pokoju nr 6 w przybudówce do ratusza. Osoby, które mają do odbioru dowód osobisty, również w przedłużonych godzinach urzędowania mogą go odebrać w pokoju nr 3 – zdecydował prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Aby sprawdzić, czy konieczna jest praca urzędu w soboty, tytułem eksperymentu, wydział będzie pracował także w sobotę, 8 września w godz od 8 do 14.

Dodatkowym ułatwieniem będzie możliwość zarejestrowania się telefonicznie i umówienie się na konkretną godzinę w celu załatwienia formalności lub odbioru dowodu osobistego. <b> Numer telefonu 075/7546167.</b>

&#8211; Oczekiwanie na dowód osobisty z uwagi na ogromna liczbę wniosków przedłużył się i niekoniecznie w ciągu miesiąca wyprodukowany dowód będzie do odebrania. Dlatego prosimy o uprzednie sprawdzenie telefonicznie czy dowód jest do odbioru &#8211; informuje urząd.

Najpewniej obowiązek wymiany dowodów osobistych z książeczkowych na nowe zostanie przedłużony do marca przyszłego roku. Nowy dowód kosztuje 30 złotych. Trzeba dostarczyć także dwa zdjęcia i komplet formularzy. Dokument będzie ważny 10 lat. Trzeba go wymieniać przy każdej zmianie miejsca zamieszkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group