Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 15127
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dowiedz się wszystkiego o mediacji

Wtorek, 8 października 2013, 14:29
Aktualizacja: 14:32
Autor: 112
W Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze, a także w każdej z prokuratur rejonowych okręgu jeleniogórskiego, w dniach od 14 do 18 października prokuratorzy będą udzielać zainteresowanym informacji o możliwościach korzystania z mediacji. Do pełnienia dyżurów w prokuraturach rejonowych zostaną zaproszeni również mediatorzy.

Dyżury odbywać się będą w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji. Daje ona możliwość pojednania pokrzywdzonych i osób, przeciwko którym prowadzone są postępowania karne, jak i złagodzenia konfliktów, leżących często u podstaw prowadzonych postępowań.

- Jej pozytywne wyniki mogą służyć szybszemu zaspokojeniu roszczeń pokrzywdzonych, pojednaniu się sprawcy z pokrzywdzonym a także szybkim zakończeniem prowadzonych spraw karnych. Uprawnienia do skierowania sprawy do mediacji na etapie postępowania sądowego posiada sąd, a w postępowaniu przygotowawczym – prokurator. Instytucja ta uregulowana została w art. 23a kodeksu postępowania karnego – informuje naczelnik I Wydziału Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Molenda

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group