Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6717
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Dotacja na remont kolejnych mostków

Środa, 15 grudnia 2021, 8:10
Autor: WAC
Kowary: Dotacja na remont kolejnych mostków
Fot. UM Kowary
Gmina miejska Kowary otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. "Poprzez Wenecję Karkonoszy do Przełomu Piszczaka", który jest trzecim etapem rozbudowy ścieżki spacerowo-turystycznej tzw. „Wenecji Karkonoszy”. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 28.567,17 euro.

Ścieżka ta została stworzona w ramach poprzednich projektów: „Poprzez Wenecję Karkonoszy do Kowarskiego Ratusza” oraz „Poprzez Mostek Miast Partnerskich i Wenecję Karkonoszy do Kowarskiego Ratusza”. Tematyczne mostki - kładki nad Jedlicą poświęcone zostały dawnemu kowarskiemu rzemiosłu.

Teraz planowany jest remont kolejnych dwóch kładek pieszych, przez które prowadzą turystyczne szlaki piesze: zielony i niebieski. Pierwsza kładka, tzw. „Mostek Ceramika" znajduje się na potoku Piszczak pomiędzy ul. Wiejską a ul. Św. Anny (w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego). Druga kładka piesza, tzw. „Mostek Filcarza” jest na wysokości budynku przy ul. Wiejskiej 27, nad potokiem Jedlica. Wyremontowane mostki zostaną ozdobione metaloplastyką. Zawisną na nich szyldy z nazwą mostka i elementem charakterystycznym dla poszczególnych zawodów rzemieślniczych.

Twoja reakcja na artykuł?

18
67%
Cieszy
3
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
4
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group