Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6286
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dostała kredyt w spadku po… ośmiu latach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 marca 2013, 8:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 marca 2013, 12:26
Autor: Mea
Fot. Mea
– Po ośmiu latach dostałam informację, że muszę spłacić kredyt po zmarłej mamie, o którym nie wiedziałam, a po takim czasie odsetki przekroczyły już trzykrotnie główną kwotę kredytu – alarmuje Patrycja Langer z Jeleniej Góry. SKOK Stefczyka wyjaśnia, że długość procesu ustalenia spadkobierców wynikała z czasu działania i terminów udzielania odpowiedzi przez organy administracji państwowej.

Ok. pół roku przed śmiercią mama Patrycji Langer wzięła pożyczkę na nowe okna, o czym nie wiedziała jej córka. - Osiem lat bank się nie odzywał. A teraz z ok. 2 tys. zł kredytu narosło przez osiem lat tyle odsetek, że zrobiło się ponad 9 tys. zł do spłaty – mówiła kobieta.

Teraz Patrycja Langer wraz z siostrą muszą spłacić ten dług, bo trzecia z sióstr nie ma takiej możliwości. – Komornik pobiera z mojej renty po 370 zł, ale nie zmniejsza się zadłużenie dla Skoku, bo te zabrane pieniądze idą jedynie na pokrycie kosztów komorniczych. Nie wiem, jak spłacę to zadłużenie – martwiła jeleniogórzanka.

- W 1996 r. zmarła moja mama, która nie posiadała mieszkania, czy jakichś dóbr, które by były przedmiotem spadku, więc nie było żadnej sprawy spadkowej. Skok sam zrobił zadłużenie, przecież mogli wcześniej dać znać, że trzeba spłacić jakiś kredyt po mamie, a nie po ośmiu latach, jak procent rósł i teraz jest do spłaty trzy razy więcej, niż wynosił sam kredyt. Nie przyjmowałam żadnego spadku, nic nie podpisywałam, a sprawa spadkowa w sądzie musiała być przeprowadzona zaocznie – powiedziała Patrycja Langer.

- Podobno od śmierci mamy miałam pół roku, żeby odrzucić ten kredyt w spadku, ale jak to miałam zrobić, skoro o nim nie wiedziałam. Napisałam pismo o anulowanie odsetek i czekam na odpowiedź. Obecnie przez ten dług żyję w nędzy – skarżyła się pani Patrycja.

Dawid Adamski, rzecznik prasowy Kasy Stefczyka odpowiedział w tej sprawie:
" Kasa Stefczyka, tak jak inne podmioty grupy spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, dąży do rzetelnego i sumiennego wywiązywania się ze spoczywających na niej obowiązków. Naszym celem jest zarówno troska o bezpieczeństwo powierzonych Kasie oszczędności, jak i realizacja misji społecznej polegającej na zapewnieniu Polakom równego dostępu do produktów i usług finansowych. Spółdzielczy charakter Kasy Stefczyka sprawia, że to członkowie, a zarazem współwłaściciele Kasy, wzajemnie pożyczają sobie środki finansowe i wspierają się w ich oszczędzaniu. To zobowiązuje nas do dbałości o zrównoważoną i stabilną politykę finansową.

Dochodzenie roszczeń wobec spadkobierców członków SKOK, którzy zaciągnęli zobowiązanie w Kasie Stefczyka wynika z przepisów polskiego prawa. Kasa Stefczyka nie ingeruje w proces spadkowy, a wyłącznie dochodzi swoich praw. Tak było również w sytuacji pani Patrycji Langer. Zgodnie z przepisami, Kasa wystąpiła o ustalenie spadkobierców pani Wiesławy Żurawskiej. Długość tego procesu wynikała z czasu działania i terminów udzielania odpowiedzi przez organy administracji państwowej, na co siłą rzeczy Kasa Stefczyka nie mogła mieć wpływu. Decyzja sądu w Jeleniej Górze orzekająca o spadkobiercach p. Wiesławy Żurawskiej trafiła do przedstawicieli Kasy pod koniec 2011 roku. Wtedy też podjęte zostały stosowne i wynikające z przepisów polskiego prawa działania mające na celu odzyskanie zaciągniętych zobowiązań.

Pragnę jednak przypomnieć, że celem działania Kasy Stefczyka, obok zapewnienia dostępu do usług finansowych, jest także realizacja misji społecznej. Misji, która prowadzić ma do ograniczenia zjawiska wykluczenia społecznego i finansowego. Dlatego też, w działalności Kasy, szczególną uwagę zwracamy na dobro naszych członków, a w tym przypadku, także ich spadkobierców.

Rozumiemy zatem trudną sytuację, w jakiej znalazła się pani Patrycja Langer i będziemy dążyli do jej rozwiązania. Niestety ze strony spadkobierców nie wpłynął wniosek o zawarcie ugody z Kasą Stefczyka, a jest to dla nas element niezbędny do podjęcia formalnych kroków ułatwiających spłatę zadłużenia i znalezienia takiego rozwiązania, które będzie dogodne dla pani Patrycji Langer, co oczywiście będzie dla nas priorytetem. W tym celu jednak, niezbędne jest nawiązanie kontaktu z Działem Windykacji Kasy Stefczyka. Jego pracownicy na pewno udzielą wsparcia w przygotowaniu pisemnego wniosku, który dla Kasy stanowić będzie podstawę do podjęcia działań mających na celu pomoc w rozwiązaniu opisanego problemu."

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (88) Dodaj komentarz

~ 3-03-2013 8:55
da rade...9 tysi nie majątek !
~18 sqandal 3-03-2013 8:57
i tu jest pies pogrzebany bo ... bo kazdy kredyt powinien być ubezpieczony i w razie smierci kredytobiorcy poprostu umorzony. A banki to ma ją w nosie a pózniek ktoś to musi spłacać , tylko dlaczego musi płacić odsetki od kredytu? Rozumiem gdyby ta mama nie placiła tego córki kredytu od czasu gdy dostała pismo o zadluzeniu mamy . Ale kobieta dowiedziala się po 8 latach , czyja to wina , no napewno nie tej pani , więc ?
~H. Walezy 3-03-2013 8:57
LUDZIE, jak wam nie wstyd?! Co ma piernik do... wygladu p. Langer. Klikacie tak beznadziejnie !!!!!
~ 3-03-2013 8:58
Co wy wypisujecie,jakim prawem oceniacie po zdjęciu tą biedna kobietę.Co to za paskudny naród.
~,M, 3-03-2013 8:58
ludzie ale wy macie zmysly wyostrzone!!!widzicie na zdjeciach jak jasnowidz co najmniej1 a tekst jest nie o tym! kazdemu taka sytuacja moze sie wydarzyc! zastanowcie sie nad tekstem a nie nad zdjeciem
~ 3-03-2013 9:14
kobieta po wypadku jakimś albo pobiciu a wy jedziecie że napita, pye... was??
~bb 3-03-2013 9:34
brak powiadomienia o spłacie minął już jakiś czas temu - zatem to juz przedawnienie - radzę zasięgnąć opinii fachowców
~Spryciarz 3-03-2013 9:41
Własnie. Raczej po 8 latach się przedawniło
~bolka zonka 3-03-2013 9:42
nic jej nie zrobia chyba ze poużywaja sobie hehe
~upss 3-03-2013 9:49
Brakuje tu wypowiedzi prawnika, który mógłby coś podpowiedzieć. Jest coś takiego jak możliwość odrzucenia spadku z powodu niewiedzy o istniejącym długu po upływie pół roku od śmierci. To się chyba nazywa przyjęcie/odrzucenie spadku pod wpływem błędu. No i oczywiście jak w każdym przypadku - nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności, więc argument "nie wiedziałam, że jest pół roku", "żadnego spadku nie przyjmowałam" nie zadziała...
~ 3-03-2013 9:55
Jeden wielki skandal, te wszystkie SKOKi, Providenty i inne dziwne firmy rozdające bez umiaru kredyty staruszkom, które są łatwym kąskiem ze stałym dochodem z ZUSu, dobrze wiedząc, że później będą mogły doić ich dzieci a nawet wnuki. Powinny być jakieś mechanizmy aby zabezpieczyć się przed dziadkiem alkoholikiem, który nabierze kredytów na kilka - kilkanaście tysięcy, przepije a później uda się na wieczny odpoczynek.
~R. Ochódzki 3-03-2013 9:55
Nie wiem czy w banku taka sytuacja miałaby miejsce.Natomiast w tych parabankach metody jak dawniej u "cinkciarza" pod zegarem tylko legalnie.Jeszcze ta reklama SKOKU z Ojcem Mateuszem, czyli jak stuknąć starszych "metodą na księdza"!
~parufka 3-03-2013 10:02
SKOK karmi PIS więc nie ma litości dla trudnych sytuacji klientów i nie jest zainteresowany udzieleniem im rzetelnej informacji. Nawet jeśli podpiszą z kobietą ugodę, to naliczą jej takie opłaty, prowizje, odsetki, że nie spłaci tego do końca życia i nastepny spadkobierca będzie miał kłopot, a SKOK znowu spisze ugodę....
~skok 3-03-2013 10:07
su... złodzieje je****
~skok 3-03-2013 10:08
oszuści je****!
~ina 3-03-2013 10:18
W życiu nie wzięłabym kredytu od firmy o nazwie SKOK, sama nazwa mówi o sobie, no i jak widać z artykułu moje obawy potwierdziły się.
~$$$ 3-03-2013 10:45
Ci co piszą głupoty niech spojrzą na swoje baby rano jak wyglądają a nie oceniają kogoś
~on26JG 3-03-2013 10:47
Kurcze ludzie, co mnie obchodzi kredyt jakiejś zdezorientowanej kobiety.Trzeba w życiu pilnować swoich spraw, interesować się rodziną, budżetem itd. Nie pilnowała, to teraz niech płaci, dla mnie może się wykończyć tym kredytem do grobowej deski.Chyba nie od dzisiaj wiadomo, jak kończą się pożyczki. Nie wiedziała nic o kredycie? A nowe okna mamuni jej nie zaciekawiły?Z nieba przyfrunęły? A skoro o nich nie wiedziała - wniosek jeden, musiała całkowicie olewać matkę i nie odwiedzała starszej kobiety, dlatego nie szkoda mi takich jak ona.Życzę wcinania chleba maczanego w wodzie.
~&&&&""""" 3-03-2013 10:50
OCENIAJCIE SWOJE DAMULKI RANO BEZ MAKIJAŻU. STRACH PATRZEĆ; CO SIĘ KRYJE POD TAPETA I BOTOXEM: JA NIE MAM TEGO PROBLEMU BO ZAMIAST KOBIETY WYBRAŁEM FACETA. ON NIE MUSI SIĘ MALOWAĆ I JEST PO PROSTU PIĘKNY:
~mim 3-03-2013 10:54
Sądzę,że doskonale wiedziała o kredycie matki,tylko licxzyła,że bank nie upomni się o zwrot przez nią.TRzy siostry,niewydolne finansowo,a ona stosunkowo młoda/ i zaniedbana/ na rencie... Mądremu wystarczy.
~ 3-03-2013 10:57
"W 1996 r. zmarła moja mama..... Decyzja sądu w Jeleniej Górze orzekająca o spadkobiercach ....trafiła do przedstawicieli Kasy pod koniec 2011 roku." ????
~investor 3-03-2013 11:00
1. Jeśli nie było żadnego spadku to i spadiobierca nie jest zobowiązany do przejęci długu. 2. Porzyczka mogła być ubezpieczona, więc w takiej sytuacji nie byłoby potrzeby zpłat (sprawdzić documenty, nie słuchać co bank mówi) 3. Jeśli bank skontaktował się ze spadkobiercą po ośmiu latach to sprawa powinna uledz przedawnieniu (nic do spłaty). Radziłbym skontactować z dobrym prawnikiem, (jeśli bank wymusza spłaty bez podstaw prawnych to nie tylko spadkobierca nie jest zobowiązany do spłat, również wszelkie koszty poniesione, włącznie z wymuszonymi ulegałyby zwrocie, w takim wypadku również można wytoczyć sprawę cywilną żądając dodatkowych sum)
~Wild men 3-03-2013 11:04
Grabież w biały dzień!
~Tromk 3-03-2013 11:09
POLACZKI to naród zawistnych s...... dlatego w polsce zawsze bedzie zle i bardzo zle
~kobita 3-03-2013 11:16
A nie przyszło Wam do głowy, że ta kobieta z powodu choroby tak wygląda??? Najprościej oceniać i osądzać ludzi, których nie znacie i NIC nie wiecie o nich i ich życiu. WSTYD!
~pero 3-03-2013 11:33
do on 26jg. zapamiętaj, że nie czyń drugiemu co tobieniemiłe. Myślę że doczekam chwili kiedy bądziesz w podobnej sytuacji bo tego ci z całego serca.
~jolakontrola 3-03-2013 11:33
A jak się nazywa ona choroba ? Człowiek nie kaktus ..... choć ludowa śpiewka ma słowa "Cyraneczka nie ptak, kobieta nie ludzie.."
~Gośc 3-03-2013 11:34
Ja sama ma kredyt w Skoku i to ubezpieczony podobno ale tylko od nieszczęśliwych wypadków , bo w przypadku śmierci natutralnej to podobno rodzina musi spłacic . Jak brałam kredyt w Jeleniej Górze to prosiłam żeby ubezpeczyć , żeby nie było problemu ze spłatą. Pózniej przeczytałam w gazecie ,że ktoś też miał tak ubezpieczony i wtedy skok odpowiedział,że to tylko od nieszczęśliwych wypadków i rodzina musiała spłacac
~SARBLE 3-03-2013 11:36
Jeżeli matka zmarła w 1996r, to już jest 17 lat temu, a nie 8 :(
~Iza 3-03-2013 12:13
Ludzie, nie jest istotne, kogo to spotkało (dziś ja, jutro Ty), chodzi o proceder SKOKu. Kupa firm teraz odgrzebuje jakieś zaległości sprzed lat, nawet minimalne, licząc na odsetki - a naiwni i nieobeznani z prawem płacą. Nie pus...ć płazem, występować o zadośćuczynienie za nerwy i o formalne stwierdzenie braku zadłużenia przez sąd, a przynajmniej oświadczać windykatorowi, że jak się nie odczepi, to tak zrobimy. A prawnik z radością zarobi trochę kasy na k...nie-windykatorze, który usiłuje coś wyłudzić wbrew prawu, wcale niekoniecznie na poszkodowanym...
~masakrajakas 3-03-2013 12:19
to, chory, bandycki, złodziejski kraj! pod szyldami POPiS\'s. bleeeee
~upss 3-03-2013 12:23
Spadkobierca przyjmuje spadek automatycznie po pół roku od śmierci, jeśli wcześniej nie złoży oświadczenia o odrzuceniu. Na nim spoczywa też obowiązek dopilnowania tego terminu i dowiedzenia się jak najwięcej na temat spadku. Jak to możliwe, że umiera matka i córka nie interesuje się tym, co zostawiła po śmierci? Nigdy nie słyszała o sprawie spadkowej??? Gdzie matka wstawiała te okna skoro nie posiadała swojego mieszkania? Na czyjś adres musiała przecież przychodzić korespondencja, tym też się nikt nie interesował? Moim zdaniem pani Patrycja sprawę olała, bo matka nie zostawiła nic co można by sprzedać/przejąć itd. Teraz skarży się mediom i uśmiecha do zdjęcia w nadziei, że dług będzie umorzony. Trzeba by sprawdzić czy w ogóle interesowała się matką za życia. Mało wiarygodny artykuł...
~SEBA 3-03-2013 13:49
TO W KOŃCU JAKA JEST PRAWDA? TA PANI PISZE,ŻE MAMA ZMARŁA 1996 ROKU,A PÓŁ ROKU WCZEŚNIEJ WZIEŁA KREDYT.TO DLACZEGO JEST INFORMACJA,ŻE PO OSMIU LATACH OD ŚMIERCI .(JELONKA CZY TA PANI KTO MÓWI PRAWDĘ) PROPONUJĘ NAJPIERW PRZECZYTAĆ ,A POTEM WYDRUKOWAĆ .
~Tromk 3-03-2013 14:41
niech CHWDP sie wypowie kiedyś ponoć chodził z ta pania więc powinien znać całą sytyuację.
~dxx 3-03-2013 14:43
Jest dokładnie tak, jak ktoś napisał wyżej: w ciągu 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy mamy prawo u notariusza odrzucić spadek i wtedy nikt nie ma prawa niczego od nas żądać. Jeśli nie odrzucamy, to domyślnie przyjmujemy (bez żadnej sprawy sądowej!). Przyjmujemy zarówno to o czym wiemy teraz, jak i to, co kiedykolwiek się okaże (że zmarły miał dom na Hawajach albo kredyt). Nasz wybór. Co do ubezpieczenia kredytu, to w pewnym wieku jest z tym problem (chyba po 75 roku życia). Też mnie dziwi, że ta pani nie zainteresowała się skąd mama miała pieniądze na okna...
~Iza 3-03-2013 14:44
SKOK,to taki legalny parabank..jak ci co do domu co tydzien po haracz przyjezdzaja!!!
~--- baba 3-03-2013 14:46
banki robia to specjalnie ,zeby naciägnäc kasiory .TO JEST CELOWE DZIALANIE !!!!!!!!!!!
~Grażyna 3-03-2013 15:54
Od roku 1996 do 2013 minęło 17 lat a nie osiem. Więc, albo artykuł jest stary, albo ktoś nas robi w konia. Poza tym w SKOK u nie można wziąć pożyczki która nie byłaby ubezpieczona. Na wypadek śmierci pożyczkobiorcy Ubezpieczyciel spłaca całość pozostałą. Poza tym, aby dostać pożyczkę w SKOK trzeba mieć tam udziały, czyli najpierw sporo wpłacić. Kasa powinna to oddać z odsetkami spadkobiercom.
~jakto to 3-03-2013 16:04
wzięła pożyczkę na nowe okna, (i niżej czytamy) nie posiadała mieszkania, czy jakichś dóbr, które by były przedmiotem spadku.... To gdzie te okna zamontowano ? :)))))))) Gdzie są te okna pytam ! ?
~rada 3-03-2013 16:14
mam wrażenie, że dług się przedawnił i można go niespłacać ale trzeba "podnieść zarzut" przedawnienia. Natomiast gdy się zacznie spłacać tym samym wunaje się dług i należy go spłacić. Dobrze jest w tym przypadku z papierami udać się do prawnika.
~Stasiek 3-03-2013 16:16
Fajny nos ma ta Pani na zdjeciu ... jakkolwiek zycze szybkiego splacenia pozyczki , bo spadek przyjmuje sie rowniez z dlugami , chyba , ze sie odmowi przyjecia spadku .
~ 3-03-2013 16:33
ta ciągle w parku siedzi widzę tą panią codziennie
~o ho ho 3-03-2013 17:01
przedawnieniu ulegają również długi spadkowe,a termin ich przedawnienia jest taki sam, jak dla innych, niespadkowych długów tego samego rodzajuzgodnie z art. 118 k.c. Czyli jeżeli był to kredyt, to termin będzie wynosił 3 lata. Oczywiście dług staje się przedawniony dopiero od momentu podniesienia przez Ciebie w sądzie zarzutu przedawnienia, a właściwie od momentu oddalenia powództwa przez sąd
~o ho ho 3-03-2013 17:14
SKOK Stefczyka chyba jest od ojca rydzymika może telefon do radyjka maryika pomoże?? Dlatego nigdy nie głosuje na guru Jarosława i jego super partie wszystkie skoki należą chyba to pisików
~mason 3-03-2013 17:21
o to chodzi wy ... zadłużajcie się a oni mają was w kieszeni do końca życia jesteście od nich zależni oni decydują o tym jak lub nawet kiedy umieracie ,zauważcie jak robią promocje w bankach ,PRZEBUDZICIE SIĘ , zacznijcie myśleć - po prostu dążą do zniewolenia zwykłych ludzi do ich przywłaszczenia sobie na swoje cele abyś pracował za darmo i nie pyskował bo mamy cię w kieszeni -,PRZEBUDZICIE SIĘ -
~ 3-03-2013 17:23
witam znam tą kobiete i taka jest prawda ona wiedziała o kredycie ale nie wiedziała na co on poszadł bo matka widziała tylko jej młotrzą siostre i to ona powinna spłacić ten dług nie p Patrycja ona jest biędną kobietą pokrzywdzoną przez los i swoją rodzine to oni ją zniszczyli sostra siedzi w ciepłym mieszkanku i wystawiła siostre to jest podłe
~(??) 3-03-2013 17:40
Czytałam opinie i taka jest prawda,że ludzie jesteście okropni w swoim oskarżaniu innych ludzi.Najlepiej kogoś ośmieszyć,obrazić!!!!!!!!To jest przykre,a każdy z tych co obrazili tą panią mają się za kogoś lepszego,a jacy mądrzy niby są :(:( Jesteście beznadziejni,a jeszcze jedno,,,,nikt z nas nie wie co będzie jutro,jakie mogą nas spotkać sytuacje,więc zastanówcie się zanim wydacie opinię o innych!!!!!!!!!!
~DajcieSpokój 3-03-2013 19:10
Dobra okazja, żeby pojeździć po SKOKach. Nie można przecież POzwolić, żeby SKOKi nie były nasze, platformiane, prawda?
~ozz 3-03-2013 19:19
Głosujcie na PO-by żyło się lepiej....
~Rotschild 3-03-2013 19:26
SKOK Stefczyka to przecież kościelna instytucja para-bankowa.Powinna wykazać się miłosierdziem, a w rzeczywistosci to nawet ja i moi koledzy Carnegi, Warburg, Rockefeller -w zachłanności nie dorastamy jej do pięt.
~o ho ho 3-03-2013 19:57
SKOK=PiS i wszystko jasne NIGDY nie zagłosuje na guru Jarosława bo proszę jak z ludzi podstępnie krew wypijają w imię miłosierdzia oczywiście
~ 3-03-2013 20:15
Prosze sprawdzic czy bank nie sfalszowal umowy kredytowej byc moze mama nigdy kredytu nie wziela.
~Go ść 3-03-2013 20:23
a wezwanie do zapłaty były na zmarłą to by rodzina wiedziała że jest kredyt wstyd czekają aż kwota urośnie i się bogacą komornicy nie ma spadku przyjętego nie powinni spłacać ale jak to u nas jest komornik wchodzi na rente czy emeryturke ha ha ha hańba
~Obywatel_ 3-03-2013 20:35
Jaki spadek zadłużenia? Czy to jest zgodne z prawem jeżeli rzekoma spadkobierczyni nie miała czynnego oraz pośredniego udziału w zawierany kredyt przez jej matkę?
~Beee 3-03-2013 20:38
ak nie dziedziczyć długów zmarłego? "Spadek to nie tylko majątek, ale i długi zmarłego. Z chwilą śmierci spadkodawcy zarówno jego prawa, jak i obowiązki majątkowe przechodzą na spadkobierców. Ci jednak nie mają obowiązku dziedziczenia. spadek z dobrodziejstwem inwentarza Zgodnie z prawem spadkobierca (ustawowy i testamentowy) może: przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi (tzw. przyjęcie proste), przyjąć spadek z ograniczoną odpowiedzialnością za długi (tzw. przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza) bądź może spadek odrzucić. Czym innym jest zrzeczenie się dziedziczenia, czyli umowa zawarta w formie aktu notarialnego między przyszłym spadkodawcą a przyszłym ustawowym spadkobiercą, którego efektem jest wyłączenie z dziedziczenia tak, jakby zrzekający się nie dożył otwarc"
~ 3-03-2013 20:41
Przyjęcie spadku bez ograniczenia odpowiedzialności za długi (przyjęcie proste) skutkuje tym, że spadkobierca odpowiada za ewentualne długi spadkodawcy całym swoim majątkiem do wysokości długów, nawet jeżeli są one większe od tego majątku. W przypadku przyjęcia prostego spadkobierca nie musi składać w sądzie i u notariusza oświadczenia dotyczącego spadku (o jego przyjęciu lub odrzuceniu) – jego brak jest równoznaczny z przyjęciem prostym. Przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza ogranicza odpowiedzialność spadkobiercy za długi do wartości otrzymanego spadku. Oznacza to, że spadkobierca w najgorszym wypadku nic nie zyska, ale również nic nie straci. Zyska, jeżeli po spłacie długów coś zostanie z odziedziczonego spadku.
~o ho ho 3-03-2013 20:46
problem polega na tym że jeszcze kilka lat temu taki dług przedawniał się automatycznie po trzech latach od śmierci dłużnika a teraz spadkobierca musi osobiście PODNIEŚĆ ZARZUT PRZEDAWNIENIA przed sądem w czasie rozprawy o długi spadkodawcy . STRACH MIESZKAĆ W TYM KRAJU . W Polsce jest ponad 200 banków i instytucji kredytowych nikt nie jest w stanie sprawdzić czy osoba zmarła miała gdzieś długi bo baki nawet nie udzielają takiej informacji zasłaniając się tajemnicą bankową A TU po ośmiu latach NIESPODZIANKA
~beee 3-03-2013 20:48
całość art jak nie dziedziczyć dlugow :http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-nie-dziedziczyc-dlugow-zmarlego-2476460.html
~MAHOMET 3-03-2013 22:18
MAHOMET NADCHODZI NA OBŁOKU
CН.W.D.P. 3-03-2013 22:39
SUMY WYNOSZĄCEJ ŁĄCZNIE GRUBO PONAD 100 TYSI DOMAGAJĄ SIĘ ODE MNIE PRZERÓŻNE BANKI I INSTYTUCJE FINANSOWE, I PODOBNIE TYLEŻ SAMO PAŃSTWO POLSKIE... NIE WIDZĘ DRAMATU... JAK DOTĄD NIKT NIC ODE MNIE NIE DOSTAŁ, ZAŚ JA BIORĘ ILE SIĘ DAJE... WYSTARCZY MIEĆ, ZAMIAST ŁBA, GŁOWĘ NA KARKU. ☺
~Straszne! 3-03-2013 23:14
A PiS dalej rządzi razem ze SKOKami! Grabią i rujnują ten kraj, nie tylko biedną kobiete! Błagam! Platformo Obywatelska wrróóćć....
~... 4-03-2013 1:02
srele morele... jakas ściema... matka nie miała własnego EM a brała kredyt na zakup okien??? Po co?
~kkk 4-03-2013 3:47
Jelenia to ( To Czerwona Dolina )
~dde 4-03-2013 8:14
KREDYT PRZEDAWNIA SIĘ PO TRZECH LATACH (licząc od terminu spłaty poszczególnych rat) WIĘC TEN KREDYT JEST JUŻ DAWNO PRZEDAWNIONY i kasa sterfczyka dobrze o tym wie WYKORZYSTALI NIEWIEDZĘ tej Pani- proponuję bezzwłocznie zwrócić sie o pomoc do prawnika- może jeszcze uda sie anulować ten PRZEDAWNIONY dług
~Anka 1 4-03-2013 8:41
A co cie to obchodzi ze w parku siedzi. Jej sprawa a nie jej dług tylko zmarłej mamy.Prostaki nie komentujcie lepiej
~alexpand52 4-03-2013 8:47
Przyjecie lub odrzucenie spadku. Bez postępowania, powiadomienia w rozsądnym terminie i upływie ustawowych terminów przedawnienia to już chyba przesada. SKOK na cudzą kasę. Czy to nie firma powiązana z wyznawcami ratuszowego kultu?
~hmmm 4-03-2013 9:12
u mnie w rodzinie jest taka sama sytuacja, tyle, że my na całe szczęście zostaliśmy poinformowani (w czasie) przez siostrę osoby zmarłej, a po której spadek-dług, moglibyśmy dziedziczyć, więc podjęliśmy stosowne kroki w czasie. Mimo to dopiero , gdy sama znalazłam się z rodziną w podobnej sytuacji, dowiedziałam się o kolejnej ułomności naszego (bez)praw(i)a . Dług jaki posiadała osoba w mojej rodzinie niestety nie jest tak mały, bo jego wysokość sięgła 800 000 zł !!! Kto w dzisiejszych realiach spłacił by takie pieniądze? Moje wnuki nawet by nie zdołały jeszcze! tragedia, że do dzisiaj nie jest to rozwiązane po ludzku. Wszystko pieknie można sobie poczytać w internecie, jest na ten temat masa stron, a szczególnie istotny jest portal stworzony przez Pana Sklepowicza.
~hmmm 4-03-2013 9:15
Tak naprawdę te sytuacje można by było zmienić, można by było uchronić nas przed tym co się wyprawia, ale tu już niestety wchodzi w grę wielka kasa i jak to mówią, ręka rękę myje... więc niczego dobrego spodziewać się nie można.... Takich historii jest masę i nikt nas wcześniej o tym nie powiadomi. Spadki - długi, można odziedziczyć nawet po osobach, o których istnieniu nie mamy pojęcia, po wielu latach, nie tylko z racji faktu, że nie wiedziliśmy o spadku. Bo z założenia, nie wiedząc, ze ktoś posiada dług, można zaraz po jego śmierci zwyczajnie odrzucić spadek, sami z siebie, ale gdy nie wiemy, że gdzieś mieszkał nasz krewny, zadłużony, i zostawił spory dług, możemy przez całe życie się obawiać, ze zapuka do nas kiedyś windykator...
~pikuś 4-03-2013 10:30
SKOK- Stefczyka głownie zarabia na ludzkim nieszczęściu. Czytanie umowy (micro-literkami napisanej) może uchronić przed finansową katastrofą. Np. Lichwiarz proponuje trzymiesięczną prolongatę spłaty raty zadłużenia.Dłużnik cały szczęśliwy czeka do samego końca. W sobotę mijają owe 3 miesiące. Idzie wpłacić zaległą ratę w poniedziałek - a tu zong! Mowy nie ma!!! Już komornik ma zlecenie!! Żadne rozmowy i argumenty nie trafiają. I tak z 10 tysi robi się 18 tysi już na starcie.
~o ho ho 4-03-2013 11:51
Głosujcie na PiS i Jarosława ONI wam dopiero zrobią SKOK na waszą kasę
~jendrek 4-03-2013 13:36
ja wiem ze zeby odzucić spadek to trzeba otym wiedzie i jezeli bank wystapil do sądu o to to juz powinno byc obalone przez nawet laika prawa no chyba ze rodzina wiedziała o odbywajacej sie sprawie i nic nie zrobiła w tej sprawie oraz nie uczestniczyla mimo powiadomienia sądowego o sprawie spadkowej w sesji sądu to wtedy niema innego wyjscia musi płacić ale jezeli to sie odbyło bez wiedz strony zaiteresowanej bo nie mozne odzucic spadeku o ktorym sie niewie ze takowy istnieje ale tylko wtedy kiedy nie bylo zadnego powiadomienia z sądu o sprawie spadkowej albo o spadku
~doradca 4-03-2013 14:08
Miałam podobna sprawe. Trzeba zwrócic sie do sądu o przywrócenie terminu do przyjęcia lub odrzucenia spadku. Mi sad przywrócił termin i nie zapłaciłam długów po zmarłym bracie. Odrzucenie spadku w tym przypadku nie nastapiło z tyłu błedu. Bład polegał na tym,że pani nic nie wiedziała o długach mamy.Kodec cywilny przewiduje taką sytuacje.
~flop 4-03-2013 17:57
do bezmózgowców- nie trzeba mieć na własność M i być jego właścicielem żeby wymienić sobie okna w mieszkaniu
~OPERA. 4-03-2013 21:14
Własnie te powstałe ,dziwne banki ,nawt nie mają żadnych pieczatek nie wiem jak skok ale Provident nie ma ,sa to kombinatorzy ślizgaj,acy się na biednych starzych ludziach ,nie trzeba na wnuczka ,jak pisz i mówią mamy już takich .A co tu kto,,s napisał głosujcie na PO.jA BYNAJMIEJ JUŻ NA NIKOGO NIE GŁOSUJĘ ,W NASZEJ DEMOKRACJI NIE MA ODPOWIEDNICH USTAW ,A JAK SĄ TO DLA NICH ,A NIE BIEDNYCH EMERYTOW , I CZY PO , CZY PIS ,DUŻO NAM OBIECUJĄ A JAK JUŻ PRZY KORYTKU ,MAJA LUDZI GDZIES NAPYCHAJA SWOJE KIESZENIE ,KOMORNICY TEZ PIERWSZE TO DBAJA O SWOJE ,HONORARIUM A RESZTA ICH NIE OBCHODZI .W NASZYM KRAJU MAMY SAMYCH ZLODZIEJI NASZ KRAJ JUZ SPRZEDANY ,I NIE DZIWI MNIE ZE MŁODZI WYJEZDZAJA ZA GRANICE ,CO CZEKA MLODYCH W TYM ZDEMo...lIZOWANYM OBŁUDNYM KRAJU , LUDZIE SĄ BEZLITOSNI ZNIECZULICA
~o ho ho 4-03-2013 22:31
ZNANYCH JEST WIELE PRZYPADKÓW ŻE ADOPTOWANE DZIECI ODZIEDZICZYŁY DŁUGI PO SWOICH BIOLOGICZNYCH RODZICACH i wszystko zgodnie z prawem ku...co za syfiasty kraj
~fanjelonki 6-03-2013 22:27
do 03-03-2013 11:00 | ~investor | człowieku ty udzielasz porad na forum???!!!ty zacznij czytać słownik ortograficzny będzie łatwiej dla innych!!!!! A co do artykułu to głupota ludzka powala!!
~Do OPERA 6-03-2013 22:57
Jesteś tak ... że aż mi Ciebie szkoda A do czego Ci pieczątka w Providencie skoro dostajesz potwierdzenie na wydrukowanym z komputera co tydzień blankiecie,nie znasz firmy to nie pisz bzdur !!! Gro ludzi z niej korzysta i jest godna polecenia.
~o ho ho 7-03-2013 12:32
pożyczka w SKOK lub Provident HA HA HA ha ,, TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA,,
~ 8-03-2013 13:56
pierdoły pisza dług po pieciu latach sie przedawnia
~Kubus 27-08-2018 11:07
do: ~ (13:56)
nie prawda .Proszę poczytac prawo bankowe czy tam parabankowe
~daria 123456 21-04-2013 19:34
SKOK Stewczyka...te ... mnie też w ...robiły ze spłatą kredytu za auto...Nagle po roku jakies 500zł im się znalazło...a wszystko od małego grosza który wisiał na minusie...Z nimi to tak jest...CWANIAKI chore.
~daria 123456 21-04-2013 20:17
SKOK Stewczyka...te mendy mnie też w ch...robiły ze spłatą kredytu za auto...Nagle po roku jakies 500zł im się znalazło...a wszystko od małego grosza który wisiał na minusie...Z nimi to tak jest...CWANIAKI chore.
~kim dzong 1 12-05-2013 22:07
SYSTEM PRAWNY WINNY !!! nie SKOK,ani urzędnicy ....po przewrocie 1989r. prawo daje możliwości KORUPCJI,NEPOTYZMU, MEGA BIUROKRACJI....wszystko by zniewolić ludzi wbrew "SZLACHETNYM" zamysłom rządzących ...tak ,tak BARANKI jesteście potrzebni raz na 4 lata na spęd zwany "wyborami"..hahahah
~pixi 29-05-2013 21:12
jakby bank był tak społecznie nastawiony to by umieścił informację jakie możliwości spadkobiercom przysługują a nie, że one same się mają domyślać! kpina jak zwykle. klient sam ma się domyślać jak sobie poradzić z problemem albo płacić prawnikowi bo bank ma nadzieję, że nic nie zrobi i zapłaci całą kwotę.
~felusia 27-02-2015 22:57
Skok stefczyka udziela kredytow starszym ludziom, wciskajac im ubezpieczeniie tego kredytu, lecz ubezpieczenie w wiekszosci przypadkow jest tylko w razie nieszczesliwego wypadku, zawalu serca lub udaru mozgu.Ci ludzie sa spokojni wiedzac ze kredyt jest ubezpieczony, lecz nie doczytuja tego ze nie ma ubezpieczenia na skutek smierci naturalnej, na ktora to smierc jest najwiecej zgonow,Tym wlasnie sposobem staruszkowie nie znajac sie juz za bardzo na przepisach bogaca takie SKOKI oplacajac ubezpieczenie swojego kredytu, ktore jest g..... warte
~GRAZYNA 26-03-2015 12:59
Podobna sytuacje mam ja ,tylko ze tu chodzi o BANK Millenium po 8 latach dowiadujemy sie jako spadkobiercy po Mamie o jej dlugu ,przeciez mogla go wziac nie byla preciez ubezwlasnowiona ma prawo wziac kredyt .ale czy tak dlugo trzeba czekac na informacje BANKU O zadluzeniu .moim zdaniem to celowe dzialanie Banku. kto mi moze pomoc. Co robic
~janio 11-05-2015 20:55
Skoki to największa niekompetencja pod słońcem i chciwość. Liczy się tylko wyszarpanie kasy. Kiedyś wzięłam od nich 2 tys a musiałam oddać 8. Żadne apele i pisma wysyłane go Gdańska nic nie dały. Uważajcie..
~Kubus 27-08-2018 10:55
SKOK obrabowany przez partie polityczne na grube miliony i nikt nic nie splaca ,jak jest z PiS w tym kraju.Mamy podobny przypadek co ta Pani i skladamy wniosek do sadu o umorzenie tego kredytu w przeciągu pół roku od daty smierci mamy.Miała 86 lat i kto takiej osobie udziela kredytu bez poręczenia no chyba tylko SKOK nie odpowiedziakny para bank a kredyty maja przcież ubezpieczone.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group