Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2522
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Domy Pozytywnej Energii – EnergiaPro 2010

Wiadomości: REGION
Piątek, 2 lipca 2010, 16:43
Aktualizacja: 16:45
Autor: Energia PRO
Fot. Organizator
Dobiegła końca szósta edycja autorskiej akcji EnergiiPro S.A. „Domy Pozytywnej Energii” . Zaproszenia do udziału w akcji zostały rozesłane na początku kwietnia 2010 roku do 13 placówek opiekuńczo–wychowawczych.

Z roku na rok liczba wysyłanych zaproszeń maleje. Powód? Większość placówek z Dolnego Śląska i Opolszczyzny otrzymała już od EnergiiPro nagrodę w wysokości 50 000 zł i nie może brać ponownie udziału w akcji.

Tym razem dzieci miały za zadanie przygotować prace (plastyczne, literackie) na temat: „Voltek przyjacielem zwierząt”. Voltek to maskotka EnergiiPro, która od pierwszej edycji akcji towarzyszy dzieciom.

EnergiaPro nie pozostaje jednak obojętna na losy placówek, które już zostały laureatami akcji „Domy Pozytywnej Energii”. Od 2006 roku EnergiaPro prowadzi Program Stypendialny. Spośród nadesłanych wniosków EnergiaPro wybiera 10 najlepszych i przyznaje stypendium w wysokości 10 000 zł. Stypendysta zobowiązuje się wykorzystać kwotę w ciągu 3 lat na cele związane z rozwijaniem swoich zainteresowań i zakup materiałów potrzebnych do nauki. Zaproszenia zostały wysłane do 43 Placówek ( laureatów poprzednich edycji akcji).

W ubiegłym roku z okazji jubileuszu akcji EnergiaPro zorganizowała Konkurs Teatralny, który jak się okazało był dla dzieci wspaniałą i niezapomnianą zabawą. Mając na uwadze duże zainteresowanie konkursem EnergiaPro postanowiła również i w tym roku zorganizować cos podobnego.

Przy współpracy wrocławskiego Oddziału Telewizji Polskiej zorganizowaliśmy Konkurs Filmowy. Konkurs ten podobnie jak Program Stypendialny skierowany jest do placówek, które zwyciężyły w latach poprzednich. Polega on na napisaniu scenariusza filmowego. Temat konkursu to: „Voltek na tropie zaginionego skarbu”.

Laureatem może zostać tylko jedna placówka. Wychowankowie ze zwycięskiego domu dziecka będą mogli uczestniczyć w tygodniowych warsztatach filmowych podczas, których będą zgłębiać tajniki sztuki filmowania pod okiem profesjonalistów z wrocławskiego Oddziału Telewizji Polskiej.
Do Konkursu Filmowego zgłosiło się 9 Placówek.

EnergiaPro za akcję „Domy Pozytywnej Energii” otrzymała prestiżowe nagrody takie jak: Europrodukt 2005 roku, Dobroczyńca Roku 2005, Lider Filantropii 2007, 2008 oraz 2009. Cieszymy się z tak dużego poparcia i pragniemy, aby jak najwięcej osób wiedziało o akcji i miało świadomość, że EnergiaPro nie pozostaje obojętna na los dzieci.

Tegoroczni laureaci zostali wybrani 7 czerwca przez Kapitułę, w skład której weszli m.in.: przedstawiciele miast, w których EnergiaPro ma swoje oddziały, przedstawiciele patronów medialnych oraz przedstawiciele EnergiiPro.

Lista laureatów akcji Domy Pozytywnej Energii – EnergiaPro 2010:
1) Placówka Wielofunkcyjna „Dziecięcy Dom” ul. Parkowa – Wrocław
2) Pogotowie Opiekuńcze ul. Wojska Polskiego – Legnica
3) Wrocławskie Centrum Opieki, Wychowania i Adopcji, Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza ul. Lekcyjna – Wrocław
4) Dom Dziecka „Gromadka” ul. Fredry – Nowa Ruda
5) Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Chata "SKSK" ul. Legnicka – Kamienna Góra
6) Dom Dziecka ul. Skarbowa – Kędzierzyn Koźle
7) Dom Dziecka Chmielowice ul. Nyska – Komprachcice
8) Pogotowie Interwencji Społecznych ul. Unii Lubelskiej – Nysa
9) Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Chata "SKSK" ul. Żeromskiego – Świdnica
10) Pogotowie Opiekuńcze ul. Dambonia – Opole

Lista Laureatów Programu Stypendialnego:

Żaneta Jeleniewska - Dom Dziecka nr 2 "Dąbrówka" z Jeleniej Góry
Klaudia Bliga - Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety z Legnicy
Katarzyna Kaczanowicz - Dom Dziecka im. Synów Pułku z Bystrzycy Górnej
Katarzyna Krause - Placówka Socjalizacyjna „Skarbek” z Polkowic
Monika Stefanowska - Powiatowa Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Brzegu Dolnego
Łukasz Łaba - Dom Dziecka „Sobieradzik” z Wojcieszowa
Katarzyna Bielska - Dom Dziecka „Sobieradzik” z Wojcieszowa
Natalia Łącz - Dom Dziecka im. Starzyńskiego z Kłodzka
Barbara Pędlowska - Ognisko Wychowawcze dla Dziewcząt z Lubania
Milena Sorichta - Dom Dziecka z Głogówka
Nagroda dodatkowa 20 000 zł - Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza ul. Wiosenna z Żarowa
Laureat Konkursu Filmowego - Dom Dziecka im. Synów Pułku z Bystrzycy Górnej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ordynus 2-07-2010 18:44
To niezwykle pięknie ze strony firmy EnergiaPro© - takie dary aż chwytają za serce gdy się patrzy na szczęśliwe twarze dzieciaczków ... gdyby tak jeszcze ten skromy darczyńca który sam się utrzymuje z malutkich składeczek ( na szczęście każdy cos daje chwała Bogu - jak w mieście mieszka 40 tys. użytkowników i każdy ma wentylatorek bo gorąco i rzuci jakąś 100 na prądzik to ile wychodzi? a jak jest oplata przesyłowa bardzo zmienna i zmienia się zawsze w górę o 20 groszy co 3 miesiące ... etc
~ordynus 2-07-2010 18:46
to może by monopolista i zdzierca – ( w Niemczech cos ta sama ilość pryndu tańszą jest ) - na stale obniżył opłaty dla takich placówek ... no cóż 1/100 premii Prezesa poszła na tworzenie wizerunku marki EnergiaPro© dobre i to ...
~leon 2-07-2010 21:11
prezes w glorii i chwale ,to powinno byc karalne
~ta_co_wie 2-07-2010 21:25
Taka promocja tauronu to zwyczajny interes - inwestycja, która przyniesie odpowiednie korzyści spółce. Nie ma tutaj ani grama dobroczynności. To wyrachowane działanie prowadzone przez speców PR. Panie prowadzące te "gierki" w JG potrafią bezwzględnie wykorzystać i osoby prywatne i inne organizacje do promowania swojej spółki. Nie dajcie się nabierać,
~ 2-07-2010 21:55
Ta promocja,to nie od EnergiiPro tylko od ABONENTÓW!!!!!!!!!!!!!!! OCKNIJCIE SIĘ!!!!!!!!!!!!!!
~pro 3-07-2010 8:53
Za zużycie 190 kWh zapłaciłem 275 złotych = 1kWh kosztuje 1,42 złote !
~dziad 3-07-2010 13:00
Dzięki takim energia-pro , płacimy najwięcej w unii za 1 KW.
~ZABOBRZANIN 4-07-2010 9:52
Czy podwyżki są juz przygotowane ? Wdzięczni pobieracze !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group