Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3384
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Domokrążcy z kołdrami. Lepiej na nich uważać

Środa, 28 sierpnia 2013, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Na terenie Jeleniej Góry, w tym Sobieszowa, pojawiły się osoby, które pukają do drzwi osób starszych. Proponują sprzedaż leczniczych kołder powołując się na zlecenie przychodni zdrowia. Kierownictwo ośrodków zdrowia zaprzecza, by miało z tym coś wspólnego, a rzecznik policji ostrzega, że może to być oszustwo.

Sprawę kierownictwu Przychodni Zdrowia mieszczącej się przy ul. Cieplickiej 164 A w Sobieszowie zgłosili wczoraj (27.08) pacjenci.

– Byłam zbulwersowana, kiedy pacjenci przyszli do mnie z taką informacją – mówi Petronela Gorajewska, kierownik Przychodni Zdrowia w Sobieszowie, która zadzwoniła do naszej redakcji by ostrzec swoich pacjentów i zdementować informacje przekazywane przez domokrążców. - My nie rozprowadzamy żadnych środków medycznych, nie współpracujemy z takimi firmami i nie przekazujemy im żadnych danych pacjentów – podkreśla kierownik ośrodka.

Podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji radzi, by ostrożnie podchodzić do takich zakupów. - Nie jest wykluczone, że osoby sprzedające kołdry celowo wprowadzają osoby starsze w błąd, by zwiększyć swoją wiarygodność i skuteczność. Ci, którzy spotkają się z taką sytuacją powinni zgłosić sprawę na policję dzwoniąc na numer alarmowy 997. Policjanci sprawdzą wtedy, skąd sprzedawcy mają dane i na jakich zasadach rozprowadzają kołdry. Żeby zająć się sprawą musimy mieć jednak osobę poszkodowaną, a dotychczas takich zgłoszeń nie mieliśmy – dodaje rzecznik jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group