Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8081
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Domagają się odwołania J. Szlachty

Piątek, 28 lutego 2020, 9:24
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Domagają się odwołania J. Szlachty
Fot. Przemek Kaczałko
Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się odwołania Józefa Szlachty (Koalicja Obywatelska) z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej oraz wiceprzewodniczącego Komisji Finansów i Budżetu Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Powodem ma być rzekome złamanie prawa poprzez wyproszenie mieszkańców i części radnych z posiedzenia komisji, której przewodził.

Do zdarzenia miało dojść podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej w dn. 20 lutego 2020 r.

Jako klub radnych PiS żądamy natychmiastowej dymisji Józefa Roberta Szlachty z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej w świetle złamania przez niego przepisów Konstytucji, ustawy o samorządzie gminnym oraz statutu miasta. Posiedzenia komisji są jawne - przewodniczący nie ma prawa wyprosić mieszkańców. To nie jest klub radnych, który się spotyka i sekretnie coś ustala. Wszyscy mieszkańcy mają prawo uczestniczyć. To, co zrobił pan J. Szlachta jest skandaliczne - powiedziała Anna Korneć-Bartkiewicz, która nie wyklucza podjęcia dalszych kroków prawnych w związku z możliwym przekroczeniem kompetencji.

Jak opowiadają radni PiS, analizując jeden z wniosków J. Szlachta wyprosił mieszkańców z posiedzenia komisji, m.in. osoby, których sprawa dotyczyła. Prośbę o opuszczenie sali mieli też usłyszeć radni Anna Korneć-Bartkiewicz (PiS) i Justyn Bilski (KO), którzy nie są członkami Komisji GK. Politycy prawicy złożyli wczoraj (27.02) pisemną skargę do Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Poprosiliśmy Józefa Szlachtę o ustosunkowanie się do informacji przekazanych przez radnych PiS - czekamy na odpowiedź, którą opublikujemy, gdy tylko ją otrzymamy.

[AKTUALIZACJA]

Oświadczenie Józefa Szlachty:

Oburzająca manipulacja radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości ma na celu dyskredytowanie działań samorządu Jeleniej Góry, tworzenie podziałów, różnicowanie mieszkańców wobec prawa, itp. praktyki, znane z zachowań tej formacji politycznej zarówno w Sejmie RP, jak w publicznym dyskursie.

Zarzut, że kogokolwiek „wyprosiłem” z posiedzenia Komisji jest sam w sobie próbą manipulacji opinią publiczną. W trakcie posiedzenia Komisji ogłosiłem przerwę na wniosek jednego z radnych, przegłosowany przez skład Komisji po czym podjąłem dalsze czynności, zgodne z regulaminem pracy Rady Miejskiej.

Fakt, że radni PiS domagają się mojej rezygnacji z pełnionych w Radzie funkcji na konferencji prasowej, nie w przewidzianej regulaminem pracy Rady procedurze, a w atmosferze ulicznego hałasu najlepiej świadczy o intencjach tej grupy. To chęć tworzenia sporów pod byle jakim pretekstem, a potem ich nagłaśniania, bez zamiaru rozwiązywania jakiejkolwiek trudnej sprawy. Jest to nieudolna próba przenoszenia aroganckich zachowań i nonszalancji wobec prawa i sprawiedliwości z Sejmu RP do samorządów lokalnych. Nie ma i nie będzie na to społecznego przyzwolenia.

Szanowni Państwo przesyłam tekst mojego oświadczenia na zarzuty wobec mojej osoby stawiane na wczorajszej konferencji prasowej radnych Anny Korneć-Bartkiewicz i Mariusza Gierusa.
Jednocześnie informuje, że jest to mój jedyny komentarz w tym temacie.

Dziękuję.
Radny RM Józef Robert Szlachta

Twoja reakcja na artykuł?

25
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
10
19%
Złości
16
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group