Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8543
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Dom kultury pięknieje

Piątek, 15 stycznia 2021, 10:28
Autor: WAC
Piechowice: Dom kultury pięknieje
Fot. UM Piechowice
Dzięki prowadzonym sukcesywnie pracom remontowym poprawia się funkcjonalność oraz wygląd budynku przy ul. Kryształowej, w którym swoją siedzibę ma Piechowicki Ośrodek Kultury.

Remonty obiektu odbywające się od 2004 roku etapami przyniosły zdecydowaną poprawę jego stanu technicznego. Wszystkie trzy kondygnacje obiektu o łącznej powierzchni 762 mkw. zostały nie tylko odnowione, ale i właściwie zaadaptowane na potrzeby działalności kulturalnej. Szczególnie intensywne prace były prowadzone w minionych trzech latach, w których to POK otrzymał wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej z budżetu Miasta Piechowice. W 2018 roku rozpoczęto od likwidacji barier architektonicznych na parterze budynku poprzez przebudowę holu i wejścia do sali widowiskowej. W kolejnym roku przyszła pora na wymianę stolarki okiennej oraz kapitalny remont toalet. 2020 rok przyniósł wykonanie elewacji tylnej i bocznej ściany budynku.

Na tym jeszcze nie koniec dobrych wiadomości na temat stanu technicznego naszej siedziby - informuje dyrektor POK Anna Kalisz. - W czasie zamknięcia budynku z powodu COVID -19 załoga POK samodzielnie przeprowadziła renowację starych i mocno zniszczonych schodów drewnianych łączących parter z drugim piętrem ośrodka. Balustrady, tralki, podstopnie oraz pochwyty zostały oczyszczone z kilku warstw farby olejnej i pomalowane impregnatem do drewna. Z pomocą stolarza wymieniono metalową kratkę udającą balustradę schodów na drewnianą, a całość zwieńczyły kuliste uchwyty. Wszystkie te prace były możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Piechowice oraz umiejętnościom i wielkiej pracowitości kobiecej załogi POK.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group