Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8408
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dolnośląski jubileusz WORD w Jeleniej Górze

Czwartek, 17 maja 2018, 15:01
Aktualizacja: 15:05
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Dolnośląski jubileusz WORD w Jeleniej Górze
Fot. Paweł Guszała
W tym roku w Polsce świętujemy 20 – lecie powstania Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Dolnośląska część jubileuszu odbyła się wczoraj (16.05.) w Jeleniej Górze w hotelu Mercure.

Na to wydarzenie z całego regionu zjechali m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządu terytorialnego, służb porządkowych, dolnośląskich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego oraz szkół nauki jazdy. Wśród nich nie zabrakło marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

- Dzisiaj (16.05.) uroczyście obchodzimy 20 – lecie WORD, czyli Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, tak więc jest to zbieżne z powstaniem województw i powiatów. Nie bez powodu uczestniczymy w obchodach w Jeleniej Górze, ponieważ to tu znajduje się jeden z najlepszych ośrodków w kraju – mówił C. Przybylski.

- Chcemy przypomnieć jak zaczynały, a później funkcjonowały WORD-y. Do czego udało nam się dojść i jakie mamy plany. Nie zabraknie także kilku informacji co czeka nas w najbliższym czasie. Będzie przedstawiciel ministerstwa, który powie o planowanych zmianach – informował Robert Tarsa, dyrektor WORD w Jeleniej Górze.

To jak zmieniały się wojewódzkie ośrodki na przestrzeni lat najlepiej widać po jeleniogórskiej placówce. Początki były trudne, dzisiaj jest to ośrodek utrzymujący wysokie standardy egzaminowania, z kilkoma zamiejscowymi filiami (w Bolesławcu, Głogowie i Kamiennej Górze), o zupełnie innym podejściu do kandydata na kierowcę.

- Kursanta dzisiaj się już nie gnębi, tak jak to było kiedyś. Teraz jest to rzeczowe, uregulowane prawnie egzaminowanie – zapewnia Jan Bujak, były prezes Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy, który przez wiele lat współpracował z jeleniogórskim WORD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
198
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group