Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7189
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dolnośląski jubileusz WORD w Jeleniej Górze

Czwartek, 17 maja 2018, 15:01
Aktualizacja: 15:05
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Dolnośląski jubileusz WORD w Jeleniej Górze
Fot. Paweł Guszała
W tym roku w Polsce świętujemy 20 – lecie powstania Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Dolnośląska część jubileuszu odbyła się wczoraj (16.05.) w Jeleniej Górze w hotelu Mercure.

Na to wydarzenie z całego regionu zjechali m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządu terytorialnego, służb porządkowych, dolnośląskich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego oraz szkół nauki jazdy. Wśród nich nie zabrakło marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

- Dzisiaj (16.05.) uroczyście obchodzimy 20 – lecie WORD, czyli Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, tak więc jest to zbieżne z powstaniem województw i powiatów. Nie bez powodu uczestniczymy w obchodach w Jeleniej Górze, ponieważ to tu znajduje się jeden z najlepszych ośrodków w kraju – mówił C. Przybylski.

- Chcemy przypomnieć jak zaczynały, a później funkcjonowały WORD-y. Do czego udało nam się dojść i jakie mamy plany. Nie zabraknie także kilku informacji co czeka nas w najbliższym czasie. Będzie przedstawiciel ministerstwa, który powie o planowanych zmianach – informował Robert Tarsa, dyrektor WORD w Jeleniej Górze.

To jak zmieniały się wojewódzkie ośrodki na przestrzeni lat najlepiej widać po jeleniogórskiej placówce. Początki były trudne, dzisiaj jest to ośrodek utrzymujący wysokie standardy egzaminowania, z kilkoma zamiejscowymi filiami (w Bolesławcu, Głogowie i Kamiennej Górze), o zupełnie innym podejściu do kandydata na kierowcę.

- Kursanta dzisiaj się już nie gnębi, tak jak to było kiedyś. Teraz jest to rzeczowe, uregulowane prawnie egzaminowanie – zapewnia Jan Bujak, były prezes Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy, który przez wiele lat współpracował z jeleniogórskim WORD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group