Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dodatkowy lekarz dla pijanych „pacjentów”?

Środa, 2 lutego 2011, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
O problemach spowodowanych przez nietrzeźwych sprawców przestępstw i wykroczeń, którzy – przed osadzeniem – muszą być przebadani przez lekarza w szpitalu wojewódzkim, nie od dziś wiadomo.

To poważny problem dla „normalnych” pacjentów, którzy – często w nagłej potrzebie – zgłaszają się do szpitalnej izby przyjęć i muszą czekać na przyjęcie przez lekarza w kolejce. Pierwszeństwo mają bowiem nierzadko pijani w sztok sprawcy przestępstw i wykroczeń przywiezieni przez służby mundurowe. Zgodnie z prawem, zanim trafią za kratki pomieszczenia dla osób zatrzymanych, muszą zostać przebadani przez lekarza. Jak rozwiązać ten kłopot?

Miasto rozważa możliwość zatrudnienia dodatkowego medyka, który odciążyłby dyżurującego lekarza i zająłby się tylko „pacjentami”, którzy narozrabiali i czeka ich zatrzymanie w policyjnym areszcie. Mówił o tym wczoraj na sesji prezydent miasta Marcin Zawiła. Nie wspomniano, natomiast, o możliwości czy też zamiarze ustanowienia (wybudowania) izby wytrzeźwień, która mogłaby rozwiązać kłopot nie tylko z pijanymi przestępcami, lecz także z osobami, które nadużyły alkoholu, a ich przyjęcie i badanie poważnie nadwyręża szpitalny budżet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group