Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5895
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dociekliwość dyżurnej policjantki zapobiegła tragedii

Piątek, 16 stycznia 2009, 15:30
Aktualizacja: 15:31
Autor: TEJO
Niedoszła samobójczyni trafiła do szpitala po tym jak połknęła sporą dawkę leków. Zmarłaby, gdyby nie postawa dyżurnej komisariatu. Na podstawie numeru telefonu – namierzyła desperatkę, która wcześniej o swoich zamiarach powiadomiła policję.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.30. Na numer alarmowy jeleniogórskiej policji zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. Powiedziała, że chciała popełnić samobójstwo i w tym celu połknęła dużą dawkę leków. Dzwoniąca miała bełkotliwą mowę i przyspieszony oddech. Kiedy policjantka poprosiła ja o podanie danych osobowych i adresu, kobieta natychmiast się rozłączyła.

Policjanci musieli szybko działać, bowiem liczyła się każda minuta. Ustalili jej adres zamieszkania. Oficer dyżurny natychmiast do jej mieszkania skierował patrol policji oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci na miejscu stwierdzili, że drzwi do mieszkania są zamknięte. Z lokalu dobiegały odgłosy osoby, która miała trudności z oddychaniem, jednak nie reagowała na wołanie. W związku z tym, że istniało zagrożenia dla jej życia policjanci weszli do mieszkania wybijając szybę w oknie.

W nim zastali leżącą na łóżku kobietę, która miała trudności z oddychaniem oraz skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Potwierdziła, że połknęła dużą dawkę leków, które popiła alkoholem. Niedoszła samobójczyni trafiła do szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group