Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4740
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Docenili region w kadrze

Piątek, 27 lutego 2009, 18:19
Aktualizacja: 18:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Docenili region w kadrze
Fot. TEJO
Kilkanaście zestawów zdjęć wpłynęło na konkurs fotograficzny dla młodzieży "Nasz region. Co nas smuci a co cieszy” zorganizowany przez samorząd Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Wygrał Maciej Przemyk, który nadesłał zestaw „Moje miasto”.

Jury w składzie: Grzegorz Lustyk, wicedyrektor ZSO nr 1, Marcin Oliva Soto, fotoreporter dziennika Polska The Times, oraz niżej podpisany, reprezentujący jednocześnie Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne, przyznało drugie miejsce Agnieszce Kwiatkowskiej za zestaw o tym samym tytule. Trzecia lokata przypadła Wojciechowi Bykowskiemu za cykl fotografii "What a wonderful world". Wyróżnienie zdobył Jakub Michnowski z zestawem "Być albo nie być...?"

Konkurs zorganizował licealista z ZSO nr 1, a także pasjonat fotografii Kamil Łyziak przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz patronacie medialnym Jelonki.com.

Maciej Przemyk pokazał w zestawie „swoją” Jelenią Górę: ulubione zakątki, a także wydarzenia, którymi w ubiegłym roku żyło miasto. Kadry Maćka są bardzo udane zarówno pod względem technicznym, jak i zaciekawiają zawartością. Zręcznym okiem fotoreportera podpatruje rzeczywistość, a jednocześnie potrafi też zrobić zdjęcie zmuszające do refleksji i nie pozostawiające widza obojętnym. Maciej jest laureatem kilku konkursów, w tym „Jelenia Góra i jeleniogórzanie” w kategorii młodzieżowej.

Agnieszka Kwiatkowska sfotografowała czarno-białą rzeczywistość pokazując wydarzenia na tle miasta. Autorka nie boi się także eksperymentów, czego wyrazem są dość sugestywne kolaże. Z kolei Wojciech Bykowski zdawał się wpisać ze swoimi pracami w drugą część tematu konkursu: co mnie smuci. Jego fotografie to pełne ładunku emocjonalnego obrazy zrujnowanych wnętrz, które za chwilę mogą przestać istnieć. – Niektórych z nich już nie ma – mówił nam dziś Wojtek.

Jakub Michnowski może się pochwalić bardzo optymistycznym zestawem, przekrojem ciekawych miejsc w Jeleniej Górze i okolicach. Idealne na pamiątkę, jako szybka migawka z podróży. Szybka, ale jednocześnie nie pozbawiona wrażliwości na pokazany świat. Jakub jest laureatem konkursu Mój Świat 2008 w MDK „Muflon”. Miał także ekspozycję zdjęć grzybów podczas ostatniej Wystawy Świeżych Grzybów w Muzeum Przyrodniczym. Najbardziej lubi fotografować naturę. Interesuje go także detal.

Laureaci dostali dyplomy i upominki. Zdjęcia można oglądać na zaimprowizowanej wystawie w tzw. akwarium na terenie ZSO nr 1 im. Żeromskiego. – Mam nadzieję, że ten konkurs wpisze się w kalendarz jako cykliczne wydarzenie nie tylko szkoły, ale i całego miasta – powiedział Grzegorz Lustyk, gratulując laureatom i dziękując wszystkim za udział w zmaganiach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group