Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6403
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobry wzrok dziecka to podstawa jego rozwoju

Czwartek, 6 listopada 2008, 20:19
Aktualizacja: Czwartek, 13 listopada 2008, 17:48
Autor: RED
Jelenia Góra: Dobry wzrok dziecka to podstawa jego rozwoju
Fot. JZO
Już od 5 lat dzięki programowi JZO „Ratujmy dzieciom wzrok” szansę na normalny rozwój otrzymało kilkuset jeleniogórskich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów. Podstawą skuteczności programu jest jednak włączenie się rodziców do akcji i dopilnowanie, by dzieci z wadą wzroku odebrały bezpłatne okulary.

O tym, jak program pomaga uczniom w nauce mówi Grzegorz Lustyk, wicedyrektor Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Żeromskiego: Fakt, że program pomaga uczniom z wadami wzroku w nauce jest niepodważalny, ponieważ dobre widzenie to efektywna nauka. Główną zaletą tego programu jest to, że kontakt dzieci z okulistą odbywa się na miejscu w szkole. Dzieci i rodzice nie muszą szukać dostępu do specjalisty, rejestrować się i czekać na wizytę.

Kiedy uczeń dobrze widzi, zachowuje również prawidłową postawę przed komputerem, nie mruży oczu, nie ma problemu z odczytaniem treści na tablicy, w książce, na planszach i mapach. Ma więc możliwość aktywnego włączenia się do zajęć. W tym roku 14 listopada kolejne 120 osób zostanie w naszej szkole przebadane przez lekarza specjalistę. Pozwoli to rozpoznać wadę wzroku i ułatwi zakup okularów, natomiast nauczyciele będą mogli zindywidualizować proces nauczania uczniów np. przez dostosowanie wymagań i zapewnienie odpowiedniego miejsca w sali lekcyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group