Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5879
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobry wzrok dziecka to podstawa jego rozwoju

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 listopada 2008, 20:19
Aktualizacja: Czwartek, 13 listopada 2008, 17:48
Autor: RED
Fot. JZO
Już od 5 lat dzięki programowi JZO „Ratujmy dzieciom wzrok” szansę na normalny rozwój otrzymało kilkuset jeleniogórskich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów. Podstawą skuteczności programu jest jednak włączenie się rodziców do akcji i dopilnowanie, by dzieci z wadą wzroku odebrały bezpłatne okulary.

O tym, jak program pomaga uczniom w nauce mówi Grzegorz Lustyk, wicedyrektor Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Żeromskiego: Fakt, że program pomaga uczniom z wadami wzroku w nauce jest niepodważalny, ponieważ dobre widzenie to efektywna nauka. Główną zaletą tego programu jest to, że kontakt dzieci z okulistą odbywa się na miejscu w szkole. Dzieci i rodzice nie muszą szukać dostępu do specjalisty, rejestrować się i czekać na wizytę.

Kiedy uczeń dobrze widzi, zachowuje również prawidłową postawę przed komputerem, nie mruży oczu, nie ma problemu z odczytaniem treści na tablicy, w książce, na planszach i mapach. Ma więc możliwość aktywnego włączenia się do zajęć. W tym roku 14 listopada kolejne 120 osób zostanie w naszej szkole przebadane przez lekarza specjalistę. Pozwoli to rozpoznać wadę wzroku i ułatwi zakup okularów, natomiast nauczyciele będą mogli zindywidualizować proces nauczania uczniów np. przez dostosowanie wymagań i zapewnienie odpowiedniego miejsca w sali lekcyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mewa 7-11-2008 17:19
Piękna akcja ! dzięki niej uratowano i wyleczono wiele dzieci z wadami wzroku , warto wspomnieć , że pomyslodawcą byl Rotary Klub Jelenia Góra, który wraz z Urzędem Miasta i JZO akcję tą kontynuuje .Pieniadze na te akcję pochodzą ze skladek czlonków Rotary Klubu który pokrywa koszty oprawek, Jzo -soczewki a Urząd Miasta badania . Część pieniędzy na tą akcję rokrocznie pochodzi również z organizowanego Balu - rotariańskiego. Dzieki takim ludziom z różnych srodowisk cos mamy dobrego i pożytecznego dla naszej spoleczności . Brawo dla nich !
~Przemek... 19-11-2008 16:04
Mialem badanie wzroku i ok jest. Nawet wywiad milame w radiu nie wiem czy gdzies go znajde.Pozdro
~Lamia 21-11-2008 9:59
Dobrze czynią chociaż nie do końca bezinteresownie;) Miasto płaci ok a firma pozbywa się niesprzedanych soczewek od których musiałaby zapłacić podatek z końcem roku ;) Ale lepiej tak niż mieliby je zniszczyć :)
~Lamia 21-11-2008 10:58
Dobrze czynią chociaż nie do końca bezinteresownie;) Miasto płaci ok a firma pozbywa się niesprzedanych soczewek od których musiałaby zapłacić podatek z końcem roku ;) Ale lepiej tak niż mieliby je zniszczyć :)
~Maxiu 21-11-2008 19:02
Do Lamii.Kobieto zastanów sie co piszesz!!!! Jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia Ci co nic o sprawie nie wiedzą. Taka jest właśnie mentalność niektórych Polaczków. Jak coś jest za darmo to znaczy,że jest kradzione,przeterminowane lub trzeba uciekac przed fiskusem. Szkoda mi takich ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group