JELENIA GÓRA: Dobry występ juniorów z MKL „12”

Wtorek, 13 maja 2008, 23:27
Aktualizacja: 23:28
Autor: ROB
Na zdjęciu: Mateusz Kołodziejski, Tomasz Topczewski, Sebastian Tymosiewicz i Marcin Pawłowski.
Garść medali przywieźli zawodnicy MKL „12” z mistrzostw Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Do pełni szczęście zabrakło tylko złota.

Ogółem MKL „12” wywalczył 6 krążków: 2 srebrne i 4 brązowe. Zawody odbyły się w minioną sobotę na stadionie miejskim w Bogatyni.

Medale srebrne zdobyli: Mateusz Kołodziejski w kategorii juniorów młodszych (bieg na 400 m ppł. - 58,06 s) oraz sztafeta juniorów młodszych (4 x 100 m z czasem 46,95 s). Skład sztafety: Tomasz Topczewski, Mateusz Kołodziejski, Sebastian Tymosiewicz i Marcin Pawłowski.

Dwa medale brązowe wywalczył junior Paweł Pis, w biegu na 110 m ppł. (16,18 s) i rzucie dyskiem 1,75 kg (31,02 m). Dorobek klubu powiększyli także: Daniel Kędziora w rzucie oszczepem (40,58 m) oraz Maciej Popławski w skoku wzwyż (180 cm).

Pozostali zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra uzyskali kilka wartościowych wyników, poprawiając swoje rekordy życiowe. To m.in: Marcin Kwiatkowski w skoku w dal (6,59 m), Marcin Pawłowski w biegu na 100 m (11,82s) i skok w dal (6,04m), Irmina Stasińska w biegu na 1500 m (5.21,21) i Jakub Wieczorkiewicz w rzucie dyskiem 1,5 kg (34,63. m).