Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3355
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dobre wyniki liceów z naszego regionu

Czwartek, 22 stycznia 2015, 8:57
Aktualizacja: 9:01
Autor: Mea
Powiat: Dobre wyniki liceów z naszego regionu
Fot. Archiwum
Już po raz siedemnasty Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła Ogólnopolski Ranking Liceów, w którym spośród 2315 liceów wyłoniono 500 najlepszych. Znalazły się w nim trzy licea z Kotliny Jeleniogórskiej – dwa z Jeleniej Góry oraz jedno ze Szklarskiej Poręby.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2014 r. zdawało minimum 12 maturzystów, oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze, niż 0,75 średniej krajowej.

I LO im. S. Żeromskiego znalazło się na 162. miejscu w Polsce i na 11. w województwie dolnośląskim. – W ubiegłym roku ok. 200 uczniów zdawało maturę w naszej szkole i mieli 100 proc. zdawalność - mówi Eulalia Kłodawska-Szwajcer, dyrektor I LO w Jeleniej Górze.

Liceum ze Szklarskiej Poręby jest na 233. miejscu w Polsce oraz na 17. w województwie. - Bardzo cieszymy się z tego osiągnięcia, bo to świadczy o rosnącym poziomie edukacji w naszej szkole. Ostatni raz w tym rankingu byliśmy trzy lata temu – informuje Beata Szyhidewicz.

II LO im. C.K. Norwida znalazło się na 304. miejscu w Polsce i 23. na Dolnym Śląsku. – Cieszymy się z tego wyniku, bo przeskoczyliśmy o sześć miejsc w województwie, w porównaniu do ubiegłego roku. Do egzaminu dojrzałości przystąpiło w 2014 r. 180 uczniów. Młodzież brała też udział w różnych olimpiadach. Nasi absolwenci studiują na uczelniach nie tylko w Polsce, ale również za granicą – mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO w Jeleniej Górze.

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów są wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych w połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group