Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3125
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobre czasy dla inżynierów

Piątek, 18 czerwca 2010, 10:50
Aktualizacja: 10:51
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Dobre czasy dla inżynierów
Fot. WTKK
Dla wszystkich tegorocznych maturzystów nadszedł czas podjęcia decydujących o przyszłości, decyzji. Dla części będzie to wybór wymarzonego kierunku studiów, uczelni i często miasta, w którym uczelnia ta się znajduje.

Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze zaprasza do studiowania wszystkich tych, których pasjonuje technika i którzy lubią prawdziwe życiowe wyzwania.

Oferuje studia na czterech akredytowanych inżynierskich kierunkach, możliwość zdobycia gruntownej wiedzy, dobrego przygotowania do dojrzałego życia zawodowego, a także szansę uczestniczenia w promocji postępu technicznego, tworzenia innowacyjnych projektów, wdrażania nowych rozwiązań technologiczno-konstrukcyjnych oraz rozwiązywania innych problemów, godnych inżyniera XXI wieku.

Osoby, które rozważnie i strategicznie planują swoją przyszłość mają możliwość być przygotowanym do wyzwań XXI wieku podejmując już w tym roku studia na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego. Posiada uprawnienia do prowadzenia stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych), technicznych studiów inżynierskich na czterech, akredytowanych kierunkach: edukacja techniczno-informatyczna, elektronika i telekomunikacja, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz inżynieria bezpieczeństwa.

Dziewczęta studiujące na Wydziale Technicznym, choć są w mniejszości, stanowią jego dumę i wywierają wielki wpływ na całe środowisko akademickie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kobieta inżynier wyznacza nowe oblicze funkcjonowania kobiet na rynku pracy. Istniejący od dziesięciu lat Wydział Techniczny jako jednostka uczelni państwowej na studiach stacjonarnych kształci za darmo. Dodatkowo warto wiedzieć, że absolwent każdego kierunku Wydziału Technicznego uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera i odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne dostosowane do wymagań rynku pracy.

Przy obowiązującym już od kilku lat systemie punktów kredytowych ECTS (European Credit Transfer System) istnieje możliwość realizowania części planów studiów i programów nauczania na innych polskich i europejskich uczelniach w ramach programów edukacyjnych, np. Erasmus, a każdy z absolwentów może kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

Po ukończeniu kierunku Inżynieria bezpieczeństwa absolwent automatycznie posiada tytuł starszego inspektora bhp. Wydział Techniczny oferuje także wysoką jakość kształcenia i bardzo dobrze wyposażone, własne laboratoria (potwierdzone pozytywną oceną Państwowej Komisji Akredytacyjnej) oraz profesjonalną, wykwalifikowaną i dostępną kadrę dydaktyczno-naukową.

Zajęcia wyłącznie w Jeleniej Górze, a dla studentów studiów stacjonarnych zajęcia trwające tylko do godziny 16, tak, by każdy ze studentów mógł poświecić resztę dnia nauce, swoim pasjom lub pracy zarobkowej.

Rekrutacja na rok akademicki 2010/2011 trwa do 23 września 2010.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group