Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2659
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dobre, bo regionalne

Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
"Turystyka - wspólna sprawa" - projekt unijny pod takim hasłem rusza oficjalnie na Dolnym Śląsku. W jego ramach szkolić się mają ludzie odpowiedzialni za tworzenie sztandarowych produktów regionu.

Z czego słynie Dolny Śląsk? Na pewno z największej w Polsce liczby zamków, pałaców i dworów - jest ich ponad setka. Trzeba tylko umieć je wypromować. W ubiegłym roku produktem turystycznym regionu został zamek w Kliczkowie.

Od kilku lat wypromować próbują się także artykuły spożywcze. O status produktu regionalnego w Unii Europejskiej starają się dolnośląscy pszczelarze. Chcą zarejestrować w Komisji Europejskiej miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich. Najwięcej go pochodzi z z okolic Przemkowa, Chocianowa, Bolesławca, czy Oławy. Na razie producenci miodu wrzosowego sprzedają swoje wyroby jako produkukty lokalne, zarejestrowane przez Urząd Marszałkowski.

Nalewkę z aronii promują z kolei od lat Anna i Mirosław Lechowie, właściciele gospodarstwa agroturystycznego w Jarkowie koło Stronia Śląskiego. To tylko wyrób lokalny. By był regionalny musi mieć co najmniej 25 letnią tradycję produkcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group