Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3351
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Do zabawy i rekreacji

Sobota, 28 grudnia 2019, 8:04
Aktualizacja: Wtorek, 31 grudnia 2019, 10:34
Autor: WAC
Kowary: Do zabawy i rekreacji
Fot. UM Kowary
Pod koniec grudnia zostały odebrane dwie ostatnie inwestycje zgłoszone przez mieszkańców, a sfinansowane przez samorząd, w ramach tegorocznego Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku budżet obywatelski w mieście nad Jedlicą debiutował i miał charakter pilotażowy. Pula z kasy samorządu, jaką przeznaczono na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców wyniosła 100 tysięcy złotych. Maksymalna suma dofinansowania zadania zgłoszonego do KBO to 20 tys zł. Na potrzeby KBO miasto podzielono na pięć rejonów. Ogółem po weryfikacji formalnej do etapu głosowania przeszło 13 projektów: po trzy w pierwszym, drugim i trzecim rejonie miasta oraz po dwa w czwartym i piątym.

Jako ostatnie spośród pięciu zrealizowanych zadań, które uzyskały największe uznanie kowarzan w trakcie głosowania na KBO to: budowa nowego placu zabaw przy ul. Jeleniogórskiej oraz miejsca wypoczynku w dzielnicy Wojków. W ramach tego ostatniego ustawiono dwie duże wiaty piknikowe, wyposażone w ławy oraz stoły, a teren został ozdobiony rzeźbami lokalnego artysty.

Budżet obywatelski w naszym mieście został dobrze przyjęty przez mieszkańców i w 2020 roku z pewnymi zmianami będzie kontynuowany - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Tym razem Kowary na potrzeby KBO zostaną podzielone na siedem okręgów. Maksymalna wartość zadania zgłoszonego do realizacji w jego ramach wzrośnie z 20 do 25 tys zł.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group