Piątek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6344
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były rzuty karne

Wtorek, 13 grudnia 2011, 0:04
Aktualizacja: 0:05
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były rzuty karne
Fot. Przemo
Akademiczki z KPSW wygrały po rzutach karnych z Orlikiem Jelenia Góra w towarzyskiej potyczce rozegranej w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego. W regulaminowym czasie emocjonującego meczu było 4:4, karne lepiej wykonywały akademiczki, które wygrały 2:1.

Mecz rozgrywany systemem 2x10 minut miał dwa oblicza. Najpierw do ataku ruszyły "orliczki", które praktycznie nie schodziły z połowy rywalek, a efektem było prowadzenie 3:0. W dalszej części gry odżyły gospodynie, a kontaktową bramka dała im nadzieję na korzystny rezultat. W drugiej połowie akademiczki wyrównały na 3:3, następnie snajperka Orlika Dagmara Dyzio wyprowadziła swój zespół na ponowne prowadzenie, ale ostateczny głos należał do KPSW i o wyniku musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Te lepiej wykonywały dziewczyny z karkonoskiej uczelni, a Justyna Nowak (KPSW) oprócz umiejętności strzeleckich wykazała się również kunsztem bramkarskim przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny. W ekipie KPSW bardzo dobrze spisywała się również znana jeleniogórska szczypiornistka Emilia Galińska. Z kolei w zespole Orlika debiut między słupkami zaliczyła Weronika Kowalska.

Bezapelacyjnie najlepiej na parkiecie hali KPSW, gdzie przed meczem Orlika z akademiczkami był rozgrywany uczelniany turniej piłki nożnej, spisywała się Justyna Nowak, która zadziwiała przyjęciem piłki, dryblingiem oraz skutecznością pod bramką rywalek:

- Trenowłam piłkę nożną w podstawówce i w gimnazjum, później zaczęłam grać w siatkówkę, a teraz wróciłam do futbolu i trenuję w AZS-ie. W przyszłości myślę o trenerce - mówiła po meczu Justyna Nowak, zawodniczka KPSW.

Na pytanie o możliwość gry w przygotowywanej do ligowych występów drużynie Orlika Justyna Nowak odpowiedziała:
- Nie mam takiej propozycji, więc nie mogę odpowiedzieć, ale gdyby taka padła to nie mówię nie, wszystko jest możliwe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group