Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5616
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do teatru za 5 złotych

Czwartek, 24 stycznia 2008, 11:25
Aktualizacja: 11:26
Autor: TT
Teatr jeleniogórski zaprasza na „Śmierć człowieka–wiewiórki” i „Podróż poślubną”. Dla Czytelników mamy bilety w propocyjnych cenach.

Dziś i jutro (czwartek i piątek) o godzinie 19 na Scenie Studyjnej Teatru Jeleniogórskiego zaprezentowane zostanie przedstawienie pt. "Śmierć człowieka–wiewiórki" Małgorzaty Sikorskiej–Miszczuk w reżyserii i opracowaniu muzycznym Natalii Korczakowskiej.

„Historia opisana w tej sztuce wydarzyła się naprawdę. Ulrike Meinhof pomogła uwolnić Andreasa Baadera, porzuciła dzieci, zeszła do podziemia, by walczyć o Nowe Niemcy. Pisała manifest RAF, uczestniczyła lub współdziałała w napadach na banki. Lidia Schneider rolą Ulrike Meinhof zdobyła nagrodę młodych za najlepszą kobiecą kreację aktorską XXXVII Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Nagrodę przyznano „za niezwykłą kreację postaci, łączącą poczucie humoru z wrażliwością oraz za umiejętność ukazania głębokich sensów przedstawienia”.

Sobotni i niedzielny wieczór (godzina 19) należy natomiast do „Podróży poślubnej” Władimira Sorokina w reżyserii Iwa Vedrala.
Masza – żydowska uciekinierka z Moskwy, córka śledczej NKWD i Gűnther – syn oficera SS, kolekcjoner judaiców spotykają się w paryskiej galerii sztuki... To śmiała, przewrotnie dowcipna analiza traumy post–nazistowskiej i post–sowieckiej. Inteligentny, nowoczesny i daleki od politycznej poprawności opis skomplikowanych relacji z przeszłością własnej rodziny i własnego kraju.

Na każdy z czterech spektakli proponujemy po dwa bilety promocyjne (w cenie 5 zł). Otrzyma je ten internauta, który zatelefonuje do Biura Organizacji Widowni (075–64–28–130) w dniu wybranego przez siebie spektaklu o godzinie 18.05. Dzwońcie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group