Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8403
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dni Otwarte w Rzemiosłach

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 10:47
Autor: Rzemiosła
Jelenia Góra: Dni Otwarte w Rzemiosłach
Fot. Katarzyna Kita, Sandra Panasiewicz, Gabriela Węsek
W piątek i sobotę (6–7.04) licznie przybyli do Rzemiosł uczniowie gimnazjów w ramach Dni Otwartych Szkoły. Mieli okazję skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Udostępniono dla nich bogato wyposażone pracownie zawodowe.

Rzemiosła gościły młodzież z Jeleniej Góry oraz takich miejscowości jak: Chojnów, Gryfów, Jerzmanków, Kamienna Góra, Szklarska Poręba, Ścięgny, Wleń i Zgorzelec.

Przyszli informatycy składali elementy komputerów; kandydaci na specjalistów od reklamy zajęli się grafiką komputerową i gadżetami reklamowymi. Miłośnicy stolarstwa wykonali pamiątki „czarując” w drewnie. Osoby pasjonujące się fotografią mogły skorzystać z bogato wyposażonej nowej sali multimedialnej.

W ramach Dni Otwartych odbyły się również kolejne już zajęcia przygotowawcze do egzaminu do Liceum Plastycznego. Kandydaci pod okiem nauczycieli i doświadczonych uczniów starszych klas starali się jak najlepiej naszkicować pozującą postać. Dodatkowo zapoznali się ze specyfiką zajęć ze snycerstwa, szkła artystycznego i fotografii artystycznej.

- Jest tutaj dużo interesujących rzeczy, które chciałabym spróbować, ale wybrać mogę tylko jeden kierunek - mówiła Olga z Gimnazjum Nr 4 w Jeleniej Górze. - Młode osoby powinny same decydować o wyborze szkoły, aby z pasją i zamiłowaniem wykonywać w przyszłości swoją pracę - zauważył rodzic, który swoja córkę przywiózł ze Zgorzelca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
198
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group