Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7897
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Dłużników sprowadzi straż miejska

Niedziela, 11 listopada 2007, 8:31
Aktualizacja: 10:52
Autor: TEJO
SZKLARSKA PORĘBA: Dłużników sprowadzi straż miejska
Na razie jeleniogórscy strażnicy miejscy nie będą ścigali dłużników, ale jeśli pomysł spod Szrenicy spodoba się władzy w stolicy Karkonoszy, to kto wie?
Fot. Agnieszka Gierus
Jest sposób na ludzi, którzy uchylają się od płacenia podatków lokalnych. Znajdą w skrzynce na listy zaproszenie od szefa miasta do gabinetu na męską rozmowę. Jeśli to nie poskutkuje, do ich drzwi zapuka patrol strażników miejskich.

To nie orwellowska fikcja z powieści „Rok 1984”, ale rzeczywistość w Szklarskiej Porębie. Pisze o tym sobotnio–niedzielna Polska Gazeta Wrocławska. Miasto pod Szrenicą chce ściągnąć od mieszkańców dług wynoszący ponad półtora miliona złotych.

Burmistrz Arkadiusz Wichniak nie będzie siedział z założonymi rękoma, tylko osobiście zadba, aby pieniądze wróciły do kasy miasta. Najpierw po dobroci. Zaprosi dłużnika do siebie i powie mu, dlaczego należy płacić podatki. Wyjaśni, że z tych opłat pochodzą środki na odśnieżanie dróg lub remonty chodników.
Jeśli dobre słowo nie pomoże, zostaje argument siły munduru. Po opieszałych dłużników przyjdzie patrol strażników miejskich.

Pomysł kontrowersyjny, ale – jak podaje gazeta – skuteczny. W ratuszu stawiło się na rozmowy dyscyplinujące ponad trzydziestu dłużników. Już są pierwsze wpłaty na konto gminy – czytamy w PGR.

Arkadiusz Wichniak nie zamierza na tym poprzestać. Planuje, aby na klatkach schodowych rozwieszać listy z sumą zadłużenia mieszkańców budynków przy danej ulicy. Ten pomysł nie budzi już tyle entuzjazmu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group