• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 9:07
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 4400
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dłużników sprowadzi straż miejska

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 11 listopada 2007, 8:31
Aktualizacja: 10:52
Autor: TEJO
Na razie jeleniogórscy strażnicy miejscy nie będą ścigali dłużników, ale jeśli pomysł spod Szrenicy spodoba się władzy w stolicy Karkonoszy, to kto wie?
Fot. Agnieszka Gierus
Jest sposób na ludzi, którzy uchylają się od płacenia podatków lokalnych. Znajdą w skrzynce na listy zaproszenie od szefa miasta do gabinetu na męską rozmowę. Jeśli to nie poskutkuje, do ich drzwi zapuka patrol strażników miejskich.

To nie orwellowska fikcja z powieści „Rok 1984”, ale rzeczywistość w Szklarskiej Porębie. Pisze o tym sobotnio–niedzielna Polska Gazeta Wrocławska. Miasto pod Szrenicą chce ściągnąć od mieszkańców dług wynoszący ponad półtora miliona złotych.

Burmistrz Arkadiusz Wichniak nie będzie siedział z założonymi rękoma, tylko osobiście zadba, aby pieniądze wróciły do kasy miasta. Najpierw po dobroci. Zaprosi dłużnika do siebie i powie mu, dlaczego należy płacić podatki. Wyjaśni, że z tych opłat pochodzą środki na odśnieżanie dróg lub remonty chodników.
Jeśli dobre słowo nie pomoże, zostaje argument siły munduru. Po opieszałych dłużników przyjdzie patrol strażników miejskich.

Pomysł kontrowersyjny, ale – jak podaje gazeta – skuteczny. W ratuszu stawiło się na rozmowy dyscyplinujące ponad trzydziestu dłużników. Już są pierwsze wpłaty na konto gminy – czytamy w PGR.

Arkadiusz Wichniak nie zamierza na tym poprzestać. Planuje, aby na klatkach schodowych rozwieszać listy z sumą zadłużenia mieszkańców budynków przy danej ulicy. Ten pomysł nie budzi już tyle entuzjazmu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ble 11-11-2007 10:04
"Jeśli dobre słowo nie pomoże, zostaje argument siły munduru"- to jest cytat z informacji pani/pana Tejo. I co zrobią strażnicy? Spisujecie informacje z gazety i w dodatku źle spisujecie. Więc wytłumaczę co autorka/autor tej informacji w jelonka mieli na mysli. Domyślam się, że chodzi o to, że jeśli pisemne zaproszenie nie pomoże, to dłużnika odwiedzi straż miejska i słownie go zaprosi do burmistrza. A jak to nie pomoże, to spotkają się wszyscy w sądzie i u komornika. Gdzie więc to orwelowski scenariusz pani/panie Tejo??? <br><br> <i> Mnie się te mundury w mieszkaniu jakoś z Orwellem skojarzyły ;-) - dzięki za wyjaśnienie - TEJO </i>
~ 11-11-2007 10:11
Nie miasto u mieszkańców ma dług, tylko mieszkańcy wobec miasta, a więc innych mieszkańców Oj tejo, tejo <br><br> <i> oj, anonim, anonim, rację macie, poprawiłem :-) dzięki - TEJO </i>
~ 11-11-2007 10:11
W Szklarskiej nie ma ratusza.
PrYk 12-11-2007 6:36
Dobrze, ze przynajmniej ktos cos robi z dluznikami a nie tylko siedzi i mysli... PS nie zebym sie czepial... ale patrzac na zdjecie czy Pan z SM zostawiajac samochod pozostawil dla pieszych 1,5 metra ?
~Pij Mleko 12-11-2007 8:39
No pieknie ;) Meska rozmowa w Cztery oczy to pachnie KORUPCJA !!! Ten przekona tamten Nie :))))) Cwaniaczek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group