Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4746
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dlaczego praca się nie opłaca?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. goral
Sympatycy poglądów konserwatywno-liberalnych oraz Unii Polityki Realnej mieli w piątek okazję do porozmawiania ze Stanisławem Michalkiewiczem, działaczem i publicystą UPR.

Znany z ciętego języka, błyskotliwych felietonów i komentarzy, zamieszczanych w tygodniku „Najwyższy czas!”, portalu interia.pl oraz w Radiu Maryja, Michalkiewicz mówił w stolicy Karkonoszy głównie na temat pracy, a raczej faktu, że Polakom nie opłaca się pracować.

Dlaczego? Zdaniem publicysty, w Polsce za duże są koszty pracy, podatki i składki na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne.
– Video meliora...proboque, deteriora sequor (widzę i pochwalam to, co lepsze, ale idę za gorszym) - powiada Medea w "Metamorfozach" Owidiusza – czytamy w jednym z felietonów Stanisława Michalkiewicza.
– To samo mogłaby powiedzieć znakomita większość naszych polityków. Wiemy już, że chcieliby oni dobrobytu w Polsce i część z nich nawet już wie, że dobrobyt bierze się z pożytecznej pracy. Praca pożyteczna zaś, to taka, za którą ludzie gotowi są bez przymusu zapłacić – dodał publicysta.

Jak twierdzi, praca najwyraźniej została w Polsce uznana za jeden z najbardziej luksusowych towarów. Tak to wygląda przynajmniej z punktu widzenia fiskalnego. – Gdyby zsumować podatki na narzuty nałożone na wynagrodzenia za pracę, trzeba by zaliczyć ją do artykułów luksusowych. W rezultacie Polska ma jeden z najwyższych w UE wskaźników bezrobocia, zaś ok. 5 mln ludzi żyje w ubóstwie. Ta sytuacja raczej oddala nas od dobrobytu, niż do niego przybliża, a chociaż są to fakty powszechnie znane, politycy sprawiają wrażenie bezradnych – podsumowuje Stanisław Michalkiewicz.

Wśród słuchaczy na jeleniogórskim spotkaniu, zorganizowanym przez miejscowe koło Unii Polityki Realnej oraz stowarzyszenie Wspólne Miasto, zauważyliśmy lokalnych przedsiębiorców, między innymi radnego Ryszarda Dzięciołowskiego oraz Jana Ogłazę, właściciela stawów hodowlanych w Podgórzynie.
Wydawali się przytwierdzać poglądom bohatera spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~byly sympatyk UPR 11-03-2006 14:14
wszystko to prawda, ale co z tego? UPR głosi te same, prawdziwe zreszta hasla od lat nastu... a efekt zaden... korwin-mikke bez powodzenia startuje w kazdych wyborach do parlamantu lub na prezydenta... ludzie nie rozumieja tego, co UPR mowi, albo trzeba zmienic system podawania informacji - naobiecywac pomaranczy na jabloni jak PiS przejac wladze a potem robic swoje
~PiS`owiec 11-03-2006 14:32
Odwalcie się w końcu od PIS`u. Żal wam pupę ściska, że to oni rządzą? A nie hołota z PO - ludzie bez własnego cienia? Kumple Kwacha, marionetki zachodnich i wschodnich mocarstw? Dajcie im spokój, porządzą 4 lata to będziemy ich rozliczać – na razie idzie wszystko w jak najlepszym kierunku. Nawet Niemcy i Ruski chcą z nami gadać. Skończyły się czasy poddaństwa dla naszych sąsiadów. Niech żyje prezydent i premier! A Balcerowicza spalić na stosie, największego wroga Rzeczpospolitej!
~Kamil 11-03-2006 16:41
DO pisowca załosny jestes ja wam nei zazdroszcze lecz wspolczuje zobaczycie za nie długo jak nic nei zrobicie to notowania wam spadna i znowu wygra sld lub mieszanka komunistow PO
~Masońska TV TVN 11-03-2006 17:33
na powyższym zdjeciu widze kobiete w moherowym berecie , ojciec Tadeusz wysłała szpiega :D
~liberalny konserwatysta 11-03-2006 22:12
Stachu Michalkiewicz swój gość i szkoda, ze nie jest premierem
~Max 12-03-2006 0:13
On powinien byc prezydentem. Tak pieknie przemawia coś wspaniałego.
~Max 12-03-2006 10:22
A jaka ładna strone ma Oddział UPR w Jeleniej www.upr.jgora.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group