Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5621
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dla Tadeusza Wnuka (i nie tylko) sezon więcej, niż dobry

Niedziela, 19 maja 2013, 10:30
Aktualizacja: 10:34
Autor: UL
Jelenia Góra: Dla Tadeusza Wnuka (i nie tylko) sezon więcej, niż dobry
Fot. Archiwum Teatru
Sezon 2012/2013 jest dla Tadeusza Wnuka niewątpliwie sezonem udanym – nie tylko dlatego, że premiera sztuki „Blackbird” w reżyserii Grzegorza Brala, w któtrej gra Raya okazała się artystycznym sukcesem, ale także i z tego powodu, że inne przedsięwzięcia tego aktora przyniosły mu uznanie.

Tadeusz Wnuk jest jednym z kilku aktorów Teatru Norwida, którzy swoje artystyczne pasje realizują nie tylko na scenie. Ten ceniony aktor jest założycielem Młodzieżowej Sceny Dramatycznej, przez wiele lat koordynował projekt „Lato w teatrze”, jest autorem i realizatorem projektu „Teatr za Murem", który obejmuje działania warsztatowe i resocjalizacyjne z zakresu sztuki teatralnej dla więźniów z problemem alkoholowym. Plonem tej pracy jest spektakl ”Przerażenie”, zrealizowany na podstawie „Czekając na Godota” Samuela Becketta.

Premiera odbyła się w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze i była prawdziwym sukcesem reżysera i wykonawców. Współpraca z Grzegorzem Bralem zaowocowała także zaproszeniem do współpracy z jego Teatrem Pieśń Kozła. Tadeusz Wnuk wystąpi w najnowszej realizacji Grzegorza Brala pt. „Pieśni Wiśniowego Sadu”. Premiera przewidziana jest na 27 czerwca.

Oprócz Tadeusza Wnuka, w najnowszym spektaklu Grzegorza Brala zobaczymy także Katarzynę Janekowicz, pamiętną Unę ze spektaklu „Blackbird”. Warto dodać, że Katarzyna Janekowicz występuje także gościnnie w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie w spektaklu „Makbet”, w którym gra Lady Makbet.

Przypomnijmy – Teatr Pieśń Kozła został założony przez Grzegorza Brala i Annę Zubrzycki we Wrocławiu w 1996 r.. Nawiązuje do korzeni sztuki widowiskowej, bada europejską i wschodnią kulturę muzyczną, organizuje wyprawy badawcze. Zespół prowadzi działalność edukacyjną, obok warsztatów także podyplomowe studium aktorskie, które kończy się uzyskaniem dyplomu wyższej uczelni. Teatr Pieśń Kozła jest filialną placówką Wydziału Dramatycznego Manchester Metropolitan University. Jeleniogórska publiczność miała okazję oglądać spektkl pt. Lacrimosa, prezentowany podczas 39. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych w 2009 roku.

.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group