Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6265
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dla Tadeusza Wnuka (i nie tylko) sezon więcej, niż dobry

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 19 maja 2013, 10:30
Aktualizacja: 10:34
Autor: UL
Fot. Archiwum Teatru
Sezon 2012/2013 jest dla Tadeusza Wnuka niewątpliwie sezonem udanym – nie tylko dlatego, że premiera sztuki „Blackbird” w reżyserii Grzegorza Brala, w któtrej gra Raya okazała się artystycznym sukcesem, ale także i z tego powodu, że inne przedsięwzięcia tego aktora przyniosły mu uznanie.

Tadeusz Wnuk jest jednym z kilku aktorów Teatru Norwida, którzy swoje artystyczne pasje realizują nie tylko na scenie. Ten ceniony aktor jest założycielem Młodzieżowej Sceny Dramatycznej, przez wiele lat koordynował projekt „Lato w teatrze”, jest autorem i realizatorem projektu „Teatr za Murem", który obejmuje działania warsztatowe i resocjalizacyjne z zakresu sztuki teatralnej dla więźniów z problemem alkoholowym. Plonem tej pracy jest spektakl ”Przerażenie”, zrealizowany na podstawie „Czekając na Godota” Samuela Becketta.

Premiera odbyła się w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze i była prawdziwym sukcesem reżysera i wykonawców. Współpraca z Grzegorzem Bralem zaowocowała także zaproszeniem do współpracy z jego Teatrem Pieśń Kozła. Tadeusz Wnuk wystąpi w najnowszej realizacji Grzegorza Brala pt. „Pieśni Wiśniowego Sadu”. Premiera przewidziana jest na 27 czerwca.

Oprócz Tadeusza Wnuka, w najnowszym spektaklu Grzegorza Brala zobaczymy także Katarzynę Janekowicz, pamiętną Unę ze spektaklu „Blackbird”. Warto dodać, że Katarzyna Janekowicz występuje także gościnnie w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie w spektaklu „Makbet”, w którym gra Lady Makbet.

Przypomnijmy – Teatr Pieśń Kozła został założony przez Grzegorza Brala i Annę Zubrzycki we Wrocławiu w 1996 r.. Nawiązuje do korzeni sztuki widowiskowej, bada europejską i wschodnią kulturę muzyczną, organizuje wyprawy badawcze. Zespół prowadzi działalność edukacyjną, obok warsztatów także podyplomowe studium aktorskie, które kończy się uzyskaniem dyplomu wyższej uczelni. Teatr Pieśń Kozła jest filialną placówką Wydziału Dramatycznego Manchester Metropolitan University. Jeleniogórska publiczność miała okazję oglądać spektkl pt. Lacrimosa, prezentowany podczas 39. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych w 2009 roku.

.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ul 19-05-2013 13:17
pasztet
~do ~ul 19-05-2013 15:01
To może pokaż zdjęcie swojej żony, zobaczymy, czy ładniejsza...
~ 19-05-2013 18:21
Pan Tadeusz pamięta jeszcze Młodzieżową Scenę Dramatyczną?...hmm
~teatroman 1 19-05-2013 20:44
Ale panegiryk na zamówienie. Czyżby obawa przed nowym? A może obawa przed utratą gabineciku?
~jaaa cie 20-05-2013 9:25
"Tfurczość" literacka zachwalająca swoje "dokonania", naszych tzw. "artystufff", jest porażająca i żenująca. Kto to "pisuje"?
~ 20-05-2013 14:28
Kaaaasia laaadna :)
~ 20-05-2013 15:10
Najpierw panegiryk na cześć Pana Kocy teraz Pana Wnuka. Panowie zwolnijcie tempo. O co w tym chodzi ? A Młodzieżowa Scena Dramatyczna to istnieje chyba tylko na papierze.Dawno Pan o niej zapomniał Panie Tadeuszu. Skromniej, skromniej Panowie.
~nie rozumiem 20-05-2013 16:25
"nie tylko" w tytule to P.Katarzyna? To chyba słabo,że sezon dobry był dla dwóch osób w teatrze... I tylko dlatego,że wyjechali pracować z jeleniej... Chyba,że źle rozumiem, bo może coś mi umknęło w tym "sezonie"?
~mkamiński 20-05-2013 22:04
Zdecydowanie aktorzy dają radę! T. Wnuk, J. Grondowy, P. Konieczyński stali się męskimi filarami zespołu, wśród kobie zwracają na siebie uwagę A. Moczulska i K.Janekowicz. Dla części z nich sezon przyniósł kontynuację dobrej passy, ale T. Wnuka pozwolił odkryć na nowo, wraz z K. Janekowicz, dla której to bodaj pierwsza wielka rola w naszym teatrze. Szkoda, że Norwid nie posiada własnych reżyserów, scenografów, autorów muzyki, czy nawet mistrzów światła, którymi mógłby sie chwalić - albo też nie pokazuje ich wcale. Nowy dyrektor powinien zadbać, by kochać teatr w całości, nie tylko jego najjaśniejsze gwiazdy z zespołu aktorskiego, bo wszycy ci ludzie z obsługi są ważni dla udanego przedstawienia i grając swoje ciche role, budują wizerunek teatru. Pozdrawiam, Miłosz Kamińki
~ 20-05-2013 22:08
Może i koordynatorem "lata w teatrze' p. Wnuk był, ale żeby założycielem Młodzieżowej Sceny?! Tutaj można by polemizować. Zgadzam się z moim przedmówcą TROCHĘ SKROMNIEJ!!! i bez przechwalanek zwłaszcza, że nie sa prawdziwe!
~Who ... 20-05-2013 22:15
Who T F is Miłosz Kamińki ???
~do mkamiński 20-05-2013 23:31
Pan W.Klemm chciał się pozbyć pańskich "gwiazd"( Wnuk, Grądowy) i miał rację! Teraz sami uciekają do "animacji", PKS - taki poziom. Nic na siłę, z samego bełkotu typu "premiera sztuki „Blackbird” w reżyserii Grzegorza Brala, w któtrej gra Raya okazała się artystycznym sukcesem" cyt.U L. dobrego aktora nie zrobisz. Jaka kontynuacja, gdzie dobra passa co pan pitolisz i o czym? " znawca od wszystkiego i od niczego " I nie mów pan co powinien robić "nowy" ! Panie Kamińki
~mkamiński 21-05-2013 0:01
A dlaczego mi zabraniasz mieć oczekiwania w stosunku do dyrektora teatru, miły anonimku? Taki ten teatr mój, jak i pański, bo publiczny! Decyzje Klemma sprzed lat dawno poszły w niepamięć, a sam dyrektor zapisał się jako postać kontrowersyjna, po co do tego wracać? Polecam Blackbird - zamiast o tym czytać, lepiej pójść i samemu się przekonać, jak wygląda świetnie skrojona i brawurowo zagrana historia. Pisząc o kontynuacji, drogi anonimku, mam na myśli afisz, na którym wciąż utrzymują się komedie Vebera czy Oleanna z Moczulską właśnie. Choć zgadzam się, że są rzeczy, które się nie udały w tym sezonie i pewnie spadną bez fanfar. Jednak wybacz, ale mam więcej zaufania do odczuć swoich i cenionych przeze mnie osób, niż anonimowych uwag bez argumentów i w sumie bez sensu, w imię jakiejś furii.
~_iii 21-05-2013 0:46
Ale jadą...! To jest jelonka!
~M Zimiński 21-05-2013 13:39
A ja twierdze, że Klem miał racje. Oj kreujecie te swoje gwiazdy na siłę. Dyrektor poległ to może MY się uratujemy. Afe! Dość tego bełkotu i tandetnego kabaretu scenicznego. To jest teatr.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group