Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7131
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dla seniorów w naszym powiecie

Wiadomości: Region
Niedziela, 3 listopada 2013, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Org
Rozpoczyna się projekt „Integracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej”. Realizuje go Stowarzyszenie „Faktor” oraz LGD Partnerstwo Ducha Gór. Dotyczy on tylko obszarów wiejskich i małych miasteczek. Zgłoszenia pod numerem telefonu 756 442 165 lub mailowo: sekretariat@duchgor.org

W ramach projektu odbędą się:
1. Debaty publiczne dot. sytuacji osób starszych w danej gminie wiejskiej i miasteczku powiatu jeleniogórskiego (w załączeniu harmonogram 8 debat) pn. „Seniorzy – problem czy szansa dla środowiska lokalnego”.
2. Przygotowanie 12 animatorów lokalnych ( 6 do 25 r. ż i 6 po 60 r.ż.) do dalszej pracy w środowiskach lokalnych.
3. Warsztaty integracyjne prowadzone przez wyszkolonych animatorów lokalnych.
4. Wybór kilku organizacji do realizacji dalszych działań we własnych środowiskach lokalnych (dofinansowanie tych działań w ramach projektu) przy pomocy animatorów lokalnych.
5. Zapewnienie powstania lub obsługi stron www organizacji senioralnych.
6. Powstanie publikacji promujących „dobre praktyki” organizacji senioralnych na obszarze powiatu jeleniogórskiego.
7. Powstanie panelu dot. „dobrych praktyk” organizacji senioralnych na stronie www.duchgor.org oraz www.faktor.org.pl.
8. Szkolenia oraz doradztwo dot. pozyskiwania funduszy krajowych dla organizacji senioralnych.
9. Powstanie Punktu Informacyjnego i Doradczego dla Organizacji Senioralnych przy LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na rok 2012-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~SENIOR 3-11-2013 18:31
znowu doradzanie, szkolenie, animowanie, dajcie już seniorom spokój bo jak zwykle musza sobie radzić sami. Szkoda tych pieniędzy z naszych podatków na te nic nie dające fanaberie, to samo w tym roku robi inkubator Jagniątków, to samo PCKK, to samo Pegaz, ile jeszcze? Najpierw piszecie projekty używający tych wszystkich szczytnych haseł, ale nikt nie pyta seniorów co by chcieli robić. Potem na siłę szukanie chętnych, żeby podpisali listy uczestnictwa by móc rozliczyć projekt i wziąć kasę. Co w zamian oferujecie ciastka i kawę na kilku spotkaniach? A co jak się skończy projekt za kilka miesięcy? Mamy już tego dość sami sobie potrafimy zorganizować czas i często sami sobie to opłacamy.
~cdnSENIOR 3-11-2013 18:53
środki z ASOS do wydania od czerwca do grudnia 2013: poz. 60 KSON 100.549zł Senior na czasie, poz. 93 Fundacja Aktywni XXI 23.907zł Aktywny senior-srebro XXIw, poz. 100 Fundacja Jagniątków 125.160zł Karkonoskie Rady Seniorów - ile pozyskał DUCH GÓR? i ilu zatrudniono w tych projektach seniorów, albo ile z tych pieniędzy faktycznie do nich trafiło a ile poszło na "obsługę"? może dobrze by były by sprawdził jakiś redaktor temat chyba społecznie ważny.
~cdn1 3-11-2013 19:21
RCWiP 76.000zł Senior lokomotywą społeczności i FACTOR Komorno 89.820zł Integracja międzypokoleniowa w kotlinie jeleniogórskiej. Seniorzy nie dajmy się wykorzystywać niech się sami integrują, animują, szkolą i przeciwdziałają wykluczeniu a ja zapraszam na baletu do Blaszaka na Zabobrzu w każdy czwartek za jedynie 5zł w tym kawa i ciacho.
~ 3-11-2013 21:17
Z tego projektu wynika, że powstanie wiele nowych organizacji, które będą korespondować miedzy sobą na temat podziału kompetencji w zakresie szkoleń i porad dla seniorów i ta pożyteczna "praca" zaabsorbuje ich do tego stopnia, że dla seniorów zabraknie czasu. Właściwie po co seniorom integracja międzypokoleniowa? Skończy się na projektach jak wszystko inne.
~Iwet 3-11-2013 21:37
Czas najwyższy , że zauważono problem nie jednego seniora , który po przejściu na zasłużoną emeryturę lub zwykły rencista poczuł się "nie wykluczony" ze środowiska , w którym żyje. Czy większość z nas nie widzi tego , jak czują się oni nie potrzebni , jak są bagatelizowani przez młodsze pokolenie. Wśród właśnie tych seniorów jest wielu ambitnych ludzi , seniorów zdolnych , a przede wszystkim z życiowym doświadczeniem. Jestem za tym , aby o nich w końcu ktoś zadbał , dając im szansę na normalne uczestniczenie w życiu danej społeczności. Nie pozwólmy , aby zamykano im drzwi przed nosem , w jesieni ich życia.
~teżsenior 3-11-2013 22:42
Iwet - Seniorzy potrafią sami o siebie zadbać ale niestety pieniądze jakie powinny trafiać do nich znikają po drodze w tych wszystkich fundacjach
~DuchuGor 3-11-2013 22:45
z harmonogramu działań wynika, że intensywnie w listopadzie będą spotkania w gminach w salach urzędów to chyba za darmo to na co wydacie te ponad 80 tysi?
~senior też 4-11-2013 11:27
Ile pieniędzy z UE ucieka? Te wszystkie projekty to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto, seniorzy w rezultacie nic z tego nie mają. Korzystają tylko "organizatorzy". Wystarczy sprawdzić kto przy tych projektach pracuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group