Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5751
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Środa, 16 września 2020, 8:02
Autor: WAC
Dziwiszów: DIOZ: To zarzuty wyssane z palca
Fot. użyczone
Brak właściwej opieki nad krową, która padła kilka dni temu w Ośrodku Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Dziwiszowie zarzuca prowadzącemu go Dolnośląskiemu Inspektoratowi Ochrony Zwierząt autor filmu, zamieszczonego kilka dni temu w sieci.

Na krótkim filmie, który został nakręcony najprawdopodobniej telefonem komórkowym, widać zwłoki zwierzęcia leżące w boksie w stajni. Są one przykryte materiałem pościelowym. W pewnym momencie osoba dokonująca nagrania podnosi płótno i pokazuje martwą krowę. Jak twierdzi autor nagrania, który skontaktował się z naszą redakcją drogą elektroniczną, zwłoki zwierzęcia leżały w stajni pięć dni, a krowa przed śmiercią była głodzona i umierała w cierpieniach.

Konrad Kuźmiński z DIOZ twierdzi, autor filmu mija się z prawdą.

Krowę tą dwa lata temu odebraliśmy w trakcie interwencji - mówi K. Kuźmiński. - To było wiekowe zwierzę, jednak dzięki troskliwej opiece naszych wolontariuszy było w dobrym stanie. Kłopoty zdrowotne krowy zaczęły się kilka dni przed śmiercią. Wraz z lekarzem weterynarii próbowaliśmy ją ratować, jednak przegraliśmy tą walkę w nocy z 9 na 10 września. Zawiadomiliśmy o śmierci krowy inspekcję weterynaryjną oraz firmę zajmująca się utylizacją zwłok dużych zwierząt. Po odbiór martwego zwierzęcia, które leżało w boksie w stajni przyjechała ona 11 września.
Krowa była zadbana, odrobaczona i ze strony DIOZ nie zaobserwowałam żadnych zaniedbań w opiece nad nią - dodaje lekarz weterynarii Dorota Węglińska. - Podejrzewamy, że kilka dni przed śmiercią zwierzę musiało zjeść na pastwisku coś niestrawnego, w efekcie doszło do zatrzymania pracy jej żołądków. W trakcie leczenia zwierzę miało podawane leki i kroplówki. Niestety nie udało się go uratować. Nie wiem dokładnie, kiedy zwłoki zwierzęcia zostały odebrane przez firmę, która zajęła się ich utylizacją. Jej siedziba znajduje się w Oleśnicy i z reguły odbiera ona padłe duże zwierzęta w ciągu trzech dni od momentu zgłoszenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
25%
Smuci
0
0%
Złości
12
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group