Zalogowanych: 11

Jelenia Góra: Derby dla Górnika

Piątek, 20 września 2019, 21:25
Aktualizacja: 21:42
W przedostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 koszykarze Sudetów Jelenia Góra (II liga) zmierzyli się z pierwszoligowym Górnikiem Wałbrzych. Ekipa Rafała Niesobskiego po pierwszej połowie sporo traciła do rywali, ale po zmianie stron dzielnie walczyła o zmniejszenie strat.

W pierwszej kwarcie licznie zgromadzeni kibice w hali przy ul. Sudeckiej oglądali dosyć wyrównany pojedynek. Po czterech minutach gry na tablicy wyników było 10:10, ale chwilę później goście odskoczyli na 10:18, jednak w 10. minucie było jedynie 17:22, a po pierwszej odsłonie 17:25. W drugiej kwarcie przyjezdni zanotowali bardzo dobry okres gry, a ich przewaga wzrosła do niemal 20 punktów - w 16. minucie było już 20:39, a do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 32:51.

Po zmianie stron to Sudety wzięły się do odrabiania strat - po 25 minutach gry było jedynie 47:59, ale chwilowa niemoc gospodarzy sprawiła, że wałbrzyszanie ponownie odskoczyli (47:68 w 28. minucie). Końcówka trzeciej partii to ponownie dobra skuteczność jeleniogórzan i przed decydująca "ćwiartką" było 56:72. W czwartej kwarcie Sudety potrafiły zmniejszyć stratę do 13 "oczek", kiedy to po celnej trójce Łukasza Niesobskiego na tablicy wyników było 69:83, ale na więcej pierwszoligowiec nie pozwolił i derby Sudetów zakończyły się wynikiem 73:88.

KS Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 73:88 (17:25 15:26, 24:21, 14:16)

Sudety: Ł. Niesobski 21, Minciel 12, Jyż 11, Szpyrka 11, P. Ostrowski 6, R. Niesobski 5, Raczek 5, D. Ostrowski 2, Koper, Pawlak, Kanecki, Wilusz.
Górnik: Kulka 19, Cechniak 15, Pieloch 10, Wróbel 10, Glapiński 10, Jakóbczyk 8, Zywert 6, Ratajczak 5, Koperski 3, Durski 2, Podejko.

Pierwszy mecz nowego sezonu II ligi (gr. D) jeleniogórzanie rozegrają w sobotę (28 września 2019 r.) przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne. Wałbrzyski Górnik tego samego dnia zainauguruje rozgrywki I ligi wyjazdowym meczem w Lesznie z miejscową Polonią.

[AKTUALIZACJA]
W najbliższą niedzielę (22.09) Sudety rozegrają jeszcze jeden sparing. W ramach Memoriału Adama Wójcika we Wrocławiu zmierzą się z pierwszoligową Nysą Kłodzko (mecz w hali Orbita o godz. 13:30).