Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6361
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Debaty o przyszłości pod Szrenicą

Poniedziałek, 25 lipca 2011, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Debaty o przyszłości pod Szrenicą
Fot. Agrafka
Miasto Szklarska Poręba realizuje projekt „Partnerstwo na rzecz rozwoju” realizowanego przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej i Agencję Rozwoju i Innowacji.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem jest wsparcie 16 gmin z terenu Dolnego Śląska do końca roku 2011 w zakresie skutecznego przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą poprzez zawiązanie partnerstw mających na celu aktualizację i opracowania Gminnych Strategii Rozwoju z uwzględnieniem rozwoju sportu, turystyki i kultury.

Zaangażowani w projekt mają za zadanie aktualizację Strategii Rozwoju Miasta. Pozwoli to przystosować się do zmian gospodarczych, w szczególności tych wynikających z organizacji EURO 2012. Jednocześnie zwiększy to ogólną konkurencyjność gminy, zarówno na tle województwa jak i całej Polski.

Jednym z elementów są debaty społeczne dotyczące problemów miasta. Pierwsza odbyła się 5 czerwca 2011r. w Hotelu Bornit , kolejna będzie miała miejsce we wrześniu. Wnioski z debat posłużą również do aktualizacji Strategii Rozwoju. Kolejny etap to spotkania robocze i warsztaty z zakresu tworzenia partnerstw i strategii. Do tej pory zainteresowanie okazali przedstawiciele miasta i organizacji pozarządowych. Trzecią grupę, która dołączy do utworzenia partnerstwa w naszym mieście i będzie pracowała nad stworzeniem strategii, stanowić będą lokalni przedsiębiorcy.

Wszystkich przedsiębiorców zapraszamy do udziału w projekcie, warunkiem jest udział w spotkaniach roboczych, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, przy ul. Słowackiego 13. Kolejne odbędą się 28 lipca i 2 sierpnia. Pierwsze spotkanie rozpoczyna się o godz.13:30 – czytamy na stronie www.szklarskaporeba.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group