Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6438
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debatowali o przyszłości Karpacza

Wiadomości: KARPACZ
Niedziela, 12 czerwca 2011, 12:19
Aktualizacja: 12:21
Autor: RED
Fot. ...
W miniony czwartek, w Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu, odbyła się debata publiczna pod hasłem "Razem dla przyszłości", na której poruszano tematy związane z rozwojem turystyki, sportu, gospodarką przestrzenną, edukacją, kulturą i ochroną środowiska.

W debacie wzięli udział nie tylko przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostki samorządu terytorialnego, lecz także mieszkańcy Karpacza, którzy przedstawili własne pomysły na rozwój „turystycznej perły” znajdującej się u podnóża Śnieżki, jaką jest Karpacz. Mieszkańcy mówili również o swoich oczekiwaniach wobec władz Karpacza, lokalnych przedsiębiorców itp.

Debata „Razem dla przyszłości” to kolejny etap realizacji unijnego programu "Partnerstwa na Rzecz Rozwoju", która przybrała formę konsultacji społecznych. Uczestnicy debaty pracowali w trzech grupach tematycznych: turystyki i sportu, gospodarki przestrzennej oraz edukacji, kultury i ochrony środowiska. Efektem prac w grupach były ciekawe propozycje, które posłużą do opracowania gminnej strategii rozwoju.

Kolejnym etapem realizacji projektu będzie praca na roboczych seminariach. Pierwsze spotkanie zaplanowano pod koniec czerwca bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~fajnie!!! 12-06-2011 16:01
Fajnie bo bedziecie miec nowy wyciąg no i slyszałem, ze jeszcze jeden duzy hotel maja budowac! wypas!
~karpaczanin 12-06-2011 17:45
Przydałaby się jeszcze kolejka linowa na Śnieżkę. Dlaczego mamy być gorsi od Czechów? Czesi mają tylko stary, trzeszczący wyciąg, jak my postawimy nowoczesną kolejkę gondolową, to cały ruch pójdzie do nas!
~sir alex 12-06-2011 17:52
no coz tylko pogratulowac wladzy Karpacza ,za doprowadzenia do upadku turystyki i ok. 50 pensjonatow i hoteli,mocno sie napracowali i w dodatku ponownie ich wybrano na nastepna kadencje,czy ktos sie zastanawia nad tym co ci panowie robia ? To jest prawdopodobne ,ze stana nowe hotele i apartamenty!
~karpatka 12-06-2011 19:29
Jaka przyszlosc Karpacza jak odwolali K-ta Strazy Miejskiej Kocerke??????????? Nie widzimy tej przyszlosci.
~do sir alex 12-06-2011 20:08
piszesz ze "prawdopodobnie staną nowe hotele i apartamenyy" normalnie to brzmi jak grożba i zapowiedz jakiejs apokalisy.w czym maasz problem?ze ruszy lokalna i nie tylko mini gospodarka jak i rynek usług i pracy przy tej okazji jak i potem ze miasto wzbogaci sie o oferte, nowoczesne budynki jak i o podatki.chyba ze jak widac po twoich wpisaach ze preferujesz pobyt w tych tzw pensjonatach gdzie od 30lat nie wykonano zadnych remontów gdzie wlasciciele ostatnio wpadli na to ze powinny byc łazienki,gdzie sa zapuszczone podwórka i elewacje,gdzie obowiazkowym elementem boazeria i mieszkajacy w pokoju obok lub pietro nizej czy wyzej wlasciciel.aha i zapomnialem jeszcze o mebelkach pamietających jeszcze czasy gierkoskie itd itdna dalszy opis juz nie mam miejsca ale takie"pensjonaty"tez bym omijał
~abc 12-06-2011 20:29
Ciekawe co konstruktywnego z tych debat wyniknie czy jak zwykle skończy się na biciu piany A potem smutna rzeczywistość bo nie będzie środków finansowych lub zapału
~Szmal 12-06-2011 21:14
Nie dziwie się , że ludzie wolą jechac do Duzego hotelu, lepszy standard., a teraz cwaniaki, ktore placily marna kase albo zatrudnialky na czarno niech sie drapia po glowach ! ich ból
~ 12-06-2011 23:20
karpacz nie ma przyszlosci z tymi wladzami!!!!!!!!!!!
~wikary 13-06-2011 7:35
Władza zrobiła swoje. Ludziska popitolili. Wszyscy zadowoleni, a syf jak był tak będzie. Karpacz zrobił sie podłym miejscem do życia. Trzeba szykować taczki żeby co niektórych pazernych urzędasów powywozić z Karpacza.
~R.Kiełek 13-06-2011 9:10
Burmistrz Karpacza często spotyka się z mieszkańcami poszczególnych obwodów, słucha postulatów mieszkańców i to jest godne do zauważenia dla sceptyków...Karpacz wspólną sprawą dla mieszkańców , a pomysł takiego spotkania jak to czwartkowe to potwierdza !!! Wywołanie "burzy mózgów" daje podwaliny pod wypracowanie wspólnego programu dla rozwoju miasta...Gratulacje dla pomysłodawców spotkania !....
~ 13-06-2011 20:37
Póki co sama droga do tej "turystycznej perły" ODSTRASZA !!! ojjj..wstyd !!!!
~ 15-06-2011 10:59
To nie były kolejne pogaduchy. Ma powstać nowy (następny, bo poprzedni traci ważność) dokument : Strategia Rozwoju Miasta Karpacza. Obowiązują nas już tym razem zasady unijne - musi być konsultacja społeczna z prawdziwego zdarzenia, która znajdzie odzwierciedlenie w tym dokumencie z myślą o wszystkich dalszych konsekwencjach przy realizacji jego założeń przez kolejne Rady Miasta i wybranych burmistrzów. Nareszcie jest szansa wypracowania zainicjowanej przez większość lokalnej społeczności oraz przyjętej na zasadach demokratycznych polityki rozwoju SPOŁECZNEGO i gospodarczego miejsca w którym mieszkamy. Oczywiście jesteśmy tu, pod Śnieżką --więc o turystach, narciarzach, gościach, pacjentach sanatoriów a także przedstawicielach biznesu nie da się również nie myśleć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group