Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4977
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debatowali o przyszłości Karpacza

Wiadomości: KARPACZ
Niedziela, 12 czerwca 2011, 12:19
Aktualizacja: 12:21
Autor: RED
Fot. ...
W miniony czwartek, w Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu, odbyła się debata publiczna pod hasłem "Razem dla przyszłości", na której poruszano tematy związane z rozwojem turystyki, sportu, gospodarką przestrzenną, edukacją, kulturą i ochroną środowiska.

W debacie wzięli udział nie tylko przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostki samorządu terytorialnego, lecz także mieszkańcy Karpacza, którzy przedstawili własne pomysły na rozwój „turystycznej perły” znajdującej się u podnóża Śnieżki, jaką jest Karpacz. Mieszkańcy mówili również o swoich oczekiwaniach wobec władz Karpacza, lokalnych przedsiębiorców itp.

Debata „Razem dla przyszłości” to kolejny etap realizacji unijnego programu "Partnerstwa na Rzecz Rozwoju", która przybrała formę konsultacji społecznych. Uczestnicy debaty pracowali w trzech grupach tematycznych: turystyki i sportu, gospodarki przestrzennej oraz edukacji, kultury i ochrony środowiska. Efektem prac w grupach były ciekawe propozycje, które posłużą do opracowania gminnej strategii rozwoju.

Kolejnym etapem realizacji projektu będzie praca na roboczych seminariach. Pierwsze spotkanie zaplanowano pod koniec czerwca bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group