Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7281
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Debata pod Śnieżką o dziedzictwie lokalnym

Piątek, 4 maja 2018, 6:58
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2018, 6:37
Autor: WAC
Karpacz: Debata pod Śnieżką o dziedzictwie  lokalnym
Fot. Organizator
Generalny konserwator zabytków prof. Magdalena Gawin oraz Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza zapraszają na premierę filmu „Krajobraz mojego miasta” połączoną z panelem dyskusyjnym, która odbędzie się 9 maja o godzinie 11.00 w Hotelu Artus w Karpaczu.

Film stanowi część kompleksowego projektu - kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” zachęcającego do zmian w krajobrazie polskich miast. Produkcja ma charakter szkoleniowy i przeznaczona jest głównie dla władz samorządowych, lokalnych przedsiębiorców, profesjonalistów związanych z projektowaniem i zarządzaniem przestrzenią publiczną, ale i do społeczeństwa oraz środowisk opiniotwórczych. Dotyka wielu zagadnień związanych z zarządzaniem przestrzenią publiczną, m.in.: opanowania chaosu reklamowego szpecącego krajobraz miast, małej architektury, zieleni - w tym także zabytkowej.

Celem filmu oraz towarzyszących mu debat odbywających się w całym kraju jest zwiększenie świadomości i poczucia odpowiedzialności władz samorządowych za ochronę dziedzictwa lokalnego, co w przyszłości powinno się przełożyć na poprawę wyglądu i zachowanie tożsamości kulturowej miejscowości, którymi zarządzają. Takie działanie bezspornie przekłada się na jakość życia mieszkańców oraz chociażby zwiększenie walorów turystycznych i inwestycyjnych danej miejscowości.

Po projekcji filmu przewidziany jest panel dyskusyjny z udziałem ekspertów: Katarzyny Arasiewicz z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, Roberta Szymali - kierownika Biura Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Miasta Wałbrzych, Krzysztofa Kurka - kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Jeleniej Górze. Moderatorem będzie dr Grzegorz Grajewski - kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group