Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12359
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Debata pod Śnieżką o dziedzictwie lokalnym

Piątek, 4 maja 2018, 6:58
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2018, 6:37
Autor: WAC
Karpacz: Debata pod Śnieżką o dziedzictwie  lokalnym
Fot. Organizator
Generalny konserwator zabytków prof. Magdalena Gawin oraz Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza zapraszają na premierę filmu „Krajobraz mojego miasta” połączoną z panelem dyskusyjnym, która odbędzie się 9 maja o godzinie 11.00 w Hotelu Artus w Karpaczu.

Film stanowi część kompleksowego projektu - kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” zachęcającego do zmian w krajobrazie polskich miast. Produkcja ma charakter szkoleniowy i przeznaczona jest głównie dla władz samorządowych, lokalnych przedsiębiorców, profesjonalistów związanych z projektowaniem i zarządzaniem przestrzenią publiczną, ale i do społeczeństwa oraz środowisk opiniotwórczych. Dotyka wielu zagadnień związanych z zarządzaniem przestrzenią publiczną, m.in.: opanowania chaosu reklamowego szpecącego krajobraz miast, małej architektury, zieleni - w tym także zabytkowej.

Celem filmu oraz towarzyszących mu debat odbywających się w całym kraju jest zwiększenie świadomości i poczucia odpowiedzialności władz samorządowych za ochronę dziedzictwa lokalnego, co w przyszłości powinno się przełożyć na poprawę wyglądu i zachowanie tożsamości kulturowej miejscowości, którymi zarządzają. Takie działanie bezspornie przekłada się na jakość życia mieszkańców oraz chociażby zwiększenie walorów turystycznych i inwestycyjnych danej miejscowości.

Po projekcji filmu przewidziany jest panel dyskusyjny z udziałem ekspertów: Katarzyny Arasiewicz z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, Roberta Szymali - kierownika Biura Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Miasta Wałbrzych, Krzysztofa Kurka - kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Jeleniej Górze. Moderatorem będzie dr Grzegorz Grajewski - kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
416
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group